Ηρόδοτος

Προηγήθηκε αλλά η Καλλιθέα με δύο γκολ σε ένα 10λεπτο έφυγε νικήτρια από την Αλικαρνασσό!

Ο Ηρόδοτος κατάφερε να βρει γκολ στις καθυστερήσεις του ημιχρόνου όμως η ομάδα του Γιώργου Σίμου και με την βοήθεια της τύχης έφυγε νικήτρια από την Κρήτη επικρατώντας με 2-1.

Με καλή ψυχολογία μετά την επιστροφή των βαθμών που του είχαν αφαιρεθεί, ο Ηρόδοτος υποδέχθηκε την Athens Kallithea στο γήπεδο της Νέας Αλικαρνασσού για την 6η αγωνιστική του Νοτίου ομίλου της Super League 2.

Ο Ηρόδοτος άνοιξε το σκορ στο 45’ με τον Έλιο Τζούνιορ και πήγε με το προβάδισμα στα αποδυτήρια.

Στο δεύτερο ημίχρονο όμως η Athens Kallithea βρήκε δύο γκολ μέσα σε δέκα λεπτά και «γύρισε» το παιχνίδι, παίρνοντας τη νίκη στη Νέα Αλικαρνασσό. Στο 51’ ο Γιώργος Σαρρής πέτυχε αυτογκόλ, ενώ στο 61’ ο Λουκίνας ολοκλήρωσε την ανατροπή για τους Αθηναίους.

Ηρόδοτος (Φυντάνης): Κρόστα, Μακρυδάκης, Γρηγορόπουλος (64′ Κριεζίου), Σαρρής, Κυριακίδης, Σουρνάκης (84′ Φράγκος), Μάσαδο, Έλιο Ζούνιορ, Βρεττός, Γκίνη (74′ Πλιάτσικας), Χαλκιαδάκης.

Athens Kallithea (Σίμος): Στρέζος, Ευαγγέλου, Μπουλούλης, Νίλι, Ρέντζας, Σαντάνα (81′ Τσιντώνης), Βασιλούδης, Λουκίνας, Κυνηγόπουλος, Χατζηδίμπας, Ντεμέτριους (65′ Μουνιέ).

Κύπελλο Ελλάδος

Ολοκλήρωσε την προετοιμασία του στο γήπεδο του Ηροδότου ο Παναιτωλικός

Ηρόδοτος

Αλλαξε ομάδα στο Ηράκλειο ο Χανιώτης Σήφης Γιαννικάκης | pics

Ποδόσφαιρο

Αποκάλυψη! Αυτά είναι τα 25 ύποπτα ματς του 2023 – Ολα από την SL2, ποιες κρητικές ομάδες εμπλέκονται