Connect with us

Μπάσκετ

Eurobasket 2022: Το πανόραμα – Τα αποτελέσματα και οι βαθμολογίες

Τα αποτελέσματα της ημέρας στο Eurobasket 2022 – Οι βαθμολογίες

 

Γεμάτη εκπλήξεις ήταν η τέταρτη μέρα του συναρπαστικού, ως φαίνεται, Eurobasket 2022. Δείτε τι έγινε σήμερα και πώς έχουν διαμορφωθεί οι βαθμολογίες των ομίλων.

Οι βαθμολογίες των ομίλων (νίκες-ήττες):

Α’ όμιλος (Τιφλίδα)

1.Μαυροβούνιο 2-1

2.Βέλγιο 2-1

3.Τουρκία 2-1

4.Ισπανία 2-1

5.Γεωργία 1-2

6.Βουλγαρία 0-3

Β’ όμιλος (Κολωνία)

1.Γερμανία 3-0

2.Σλοβενία 2-1

3.Βοσνία 2-1

4.Γαλλία 2-1

5.Λιθουανία 0-3

6.Ουγγαρία 0-3

Γ’ όμιλος (Μιλάνο)

1.Ελλάδα 2-0

2.Ουκρανία 2-0

3.Ιταλία 1-1

4.Κροατία 1-1

5.Εσθονία 0-2

6.Μ. Βρετανία 0-2

Δ’ όμιλος (Πράγα)

1.Σερβία 2-0

2.Ισραήλ 2-0

3.Πολωνία 1-1

4.Φινλανδία 1-1

5.Τσεχία 0-2

6.Ολλανδία 0-2

 

ΕΥΡΩΜΠΑΣΚΕΤ 2022

Α΄ ΦΑΣΗ

1 Σεπτεμβρίου 2022

1ος Όμιλος (1η Αγωνιστική)

Ισπανία-Βουλγαρία 114-87

Τουρκία-Μαυροβούνιο 72-68

Βέλγιο-Γεωργία 79-76

2ος Όμιλος (1η Αγωνιστική)

Βοσνία/Ερζ.-Ουγγαρία 95-85

Σλοβενία-Λιθουανία 92-85

Γαλλία-Γερμανία 63-76

4ος Όμιλος (1η Αγωνιστική)

Ισραήλ-Φινλανδία 89-87 παρ.

Πολωνία-Τσεχία 99-84

Σερβία-Ολλανδία 100-76

3ος Όμιλος (1η Αγωνιστική)

Ουκρανία-Μεγάλη Βρετανία 90-61

Κροατία-Ελλάδα 85-89

Ιταλία-Εσθονία 83-62

3 Σεπτεμβρίου 2022

2 Σεπτεμβρίου

1ος Όμιλος (2η Αγωνιστική)

Μαυροβούνιο-Βέλγιο 76-70

Βουλγαρία-Τουρκία 87-101

Γεωργία-Ισπανία 64-90

4ος Όμιλος (2η Αγωνιστική)

Φινλανδία-Πολωνία 89-59

Τσεχία-Σερβία 68-81

Ολλανδία-Ισραήλ 67-64

3ος Όμιλος (2η Αγωνιστική)

Μεγάλη Βρετανία-Κροατία 65-86

Εσθονία-Ουκρανία 73-74

Ελλάδα-Ιταλία 85-81

2ος Όμιλος (2η Αγωνιστική)

Γερμανία-Βοσνία/Ερζ. 92-82

Λιθουανία-Γαλλία 73-77

Ουγγαρία-Σλοβενία 88-103

4 Σεπτεμβρίου 2022

1ος Όμιλος (3η Αγωνιστική)

Βουλγαρία-Μαυροβούνιο 81-91

Ισπανία-Βέλγιο 73-83

Τουρκία-Γεωργία 83-88

2ος Όμιλος (3η Αγωνιστική)

Λιθουανία-Γερμανία 107-109

Σλοβενία-Βοσνία/Ερζ.93-97

Γαλλία-Ουγγαρία 78-74

5 Σεπτεμβρίου 2022

4ος Όμιλος (3η Αγωνιστική)

15:00 Πολωνία-Ισραήλ

18:30 Τσεχία-Ολλανδία

22:00 Σερβία-Φινλανδία

3ος Όμιλος (3η Αγωνιστική)

15:15 Κροατία-Εσθονία

18:00 Μεγάλη Βρετανία-Ελλάδα

22:00 Ουκρανία-Ιταλία

6 Σεπτεμβρίου 2022

1ος Όμιλος (4η Αγωνιστική)

14:30 Βέλγιο-Τουρκία

17:15 Μαυροβούνιο-Ισπανία

20:00 Γεωργία-Βουλγαρία

4ος Όμιλος (4η Αγωνιστική)

15:00 Ολλανδία-Πολωνία

18:30 Φινλανδία-Τσεχία

22:00 Ισραήλ-Σερβία

3ος Όμιλος (4η Αγωνιστική)

15:15 Εσθονία-Μεγάλη Βρετανία

18:00 Ελλάδα-Ουκρανία

22:00 Ιταλία-Κροατία

2ος Όμιλος (4η Αγωνιστική)

15:30 Βοσνία/Ερζ.-Γαλλία

18:15 Ουγγαρία-Λιθουανία

21:30 Γερμανία-Σλοβενία

7 Σεπτεμβρίου 2022

1ος Όμιλος (5η Αγωνιστική)

14:30 Τουρκία-Ισπανία

17:15 Βουλγαρία-Βέλγιο

20:00 Γεωργία-Μαυροβούνιο

2ος Όμιλος (5η Αγωνιστική)

15:30 Λιθουανία-Βοσνία/Ερζ.

18:15 Γαλλία-Σλοβενία

21:30 Ουγγαρία-Γερμανία

8 Σεπτεμβρίου 2022

4ος Όμιλος (5η Αγωνιστική)

15:00 Φινλανδία-Ολλανδία

18:30 Τσεχία-Ισραήλ

22:00 Σερβία-Πολωνία

3ος Όμιλος (5η Αγωνιστική)

15:15 Κροατία-Ουκρανία

18:00 Εσθονία-Ελλάδα

22:00 Μεγάλη Βρετανία-Ιταλία

9 Σεπτεμβρίου 2022: ΡΕΠΟ

ΦΑΣΗ ΤΩΝ «16»

10 Σεπτεμβρίου 2022

Β2-Α3

Α1-Β4

Β1-Α4

Α2-Β3

11 Σεπτεμβρίου 2022

Γ1-Δ4

Δ2-Γ3

Γ2-Δ3

Δ1-Γ4

12 Σεπτεμβρίου: ΡΕΠΟ

ΠΡΟΗΜΙΤΕΛΙΚΗ ΦΑΣΗ

13 Σεπτεμβρίου 2022

ΝΙΚΗΤΗΣ Β2-Α2 με ΝΙΚΗΤΗ Γ1-Δ4

ΝΙΚΗΤΗΣ Α1-Β4 με ΝΙΚΗΤΗ Δ2-Γ3

14 Σεπτεμβρίου 2022

ΝΙΚΗΤΗΣ Β1-Α4 με ΝΙΚΗΤΗ Γ2-Δ3

ΝΙΚΗΤΗΣ Α2-Β3 με ΝΙΚΗΤΗ Δ1-Γ4

15 Σεπτεμβρίου: ΡΕΠΟ

ΗΜΙΤΕΛΙΚΗ ΦΑΣΗ

16 Σεπτεμβρίου 2022

17 Σεπτεμβρίου 2022: ΡΕΠΟ

«ΜΙΚΡΟΣ» ΤΕΛΙΚΟΣ & ΤΕΛΙΚΟΣ

18 Σεπτεμβρίου 2022

18:15 «Μικρός» Τελικός

21:30 ΤΕΛΙΚΟΣ

Α1 Μπάσκετ Γυναικών

Το Σάββατο το μεσημέρι με τον ΠΑΟΚ – Οι διαιτητές της 10ης αγωνιστικής

Συνεχίστε την ανάγνωση

Β' Εθνική

Ποιοι σφυρίζουν ΑΟΚ Χανιά και ΟΦΗ

Συνεχίστε την ανάγνωση

Ποδόσφαιρο

Πρωταθλήτρια στα “ύποπτα” ματς Super League 2

Συνεχίστε την ανάγνωση

Δείτε Επίσης

Copyright © 2021 Sportcaster.gr | Powered by IMMKO