Connect with us

Μπάσκετ

Το πανόραμα του Eurobasket 2022

Τα αποτελέσματα και οι βαθμολογίες του Eurobasket 2022 μετά και την 2η μέρα της διοργάνωσης

 

Δείτε τα αποτελέσματα του Eurobasket 2022, που βρίσκεται σε εξέλιξη και για το πώς έχουν διαμορφωθεί οι βαθμολογίες των ομίλων.

Οι βαθμολογίες των ομίλων (νίκες-ήττες):

Α’ όμιλος (Τιφλίδα)

1. Ισπανία 1-0

2. Τουρκία 1-0

3. Βέλγιο 1-0

4. Γεωργία 0-1

5. Μαυροβούνιο 0-1

6. Βουλγαρία 0-1

Β’ όμιλος (Κολωνία)

1. Γερμανία 1-0

2. Βοσνία 1-0

3. Σλοβενία 1-0

4. Λιθουανία 0-1

5. Ουγγαρία 0-1

6. Γαλλία 0-1

Γ’ όμιλος (Μιλάνο)

1. Ουκρανία 1-0

2. Ιταλία 1-0

3. Ελλάδα 1-0

4. Κροατία 0-1

5. Εσθονία 0-1

6. Μεγάλη Βρετανία 0-1

Δ’ όμιλος (Πράγα)

1. Σερβία 1-0

2. Πολωνία 1-0

3. Ισραήλ 1-0

4. Φινλανδία 0-1

5. Τσεχία 0-1

6. Ολλανδία 0-1

ΕΥΡΩΜΠΑΣΚΕΤ 2022

Α΄ ΦΑΣΗ

1 Σεπτεμβρίου 2022

1ος Όμιλος (1η Αγωνιστική)

Ισπανία-Βουλγαρία 114-87

Τουρκία-Μαυροβούνιο 72-68

Βέλγιο-Γεωργία 79-76 -παρ. (70-70κ.α.)

2ος Όμιλος (1η Αγωνιστική)

Βοσνία/Ερζ.-Ουγγαρία 95-85

Σλοβενία-Λιθουανία 92-85

Γαλλία-Γερμανία 63-76

4ος Όμιλος (1η Αγωνιστική)

Ισραήλ-Φινλανδία 89-87 παρ.

Πολωνία-Τσεχία 99-84

Σερβία-Ολλανδία 100-76

3ος Όμιλος (1η Αγωνιστική)

Ουκρανία-Μεγάλη Βρετανία 90-61

Κροατία-Ελλάδα 85-89

Ιταλία-Εσθονία 83-62

3 Σεπτεμβρίου 2022

1ος Όμιλος (2η Αγωνιστική)

14:30 Μαυροβούνιο-Βέλγιο

17:15 Βουλγαρία-Τουρκία

20:00 Γεωργία-Ισπανία

4ος Όμιλος (2η Αγωνιστική)

15:00 Φινλανδία-Πολωνία

18:30 Τσεχία-Σερβία

22:00 Ολλανδία-Ισραήλ

3ος Όμιλος (2η Αγωνιστική)

15:15 Μεγάλη Βρετανία-Κροατία

18:00 Εσθονία-Ουκρανία

22:00 Ελλάδα-Ιταλία

2ος Όμιλος (2η Αγωνιστική)

15:30 Γερμανία-Βοσνία/Ερζ.

18:45 Λιθουανία-Γαλλία

21:30 Ουγγαρία-Σλοβενία

4 Σεπτεμβρίου 2022

1ος Όμιλος (3η Αγωνιστική)

14:30 Βουλγαρία-Μαυροβούνιο

17:15 Ισπανία-Βέλγιο

20:00 Τουρκία-Γεωργία

2ος Όμιλος (3η Αγωνιστική)

15:30 Λιθουανία-Γερμανία

18:45 Σλοβενία-Βοσνία/Ερζ.

21:30 Γαλλία-Ουγγαρία

5 Σεπτεμβρίου 2022

4ος Όμιλος (3η Αγωνιστική)

15:00 Πολωνία-Ισραήλ

18:30 Τσεχία-Ολλανδία

22:00 Σερβία-Φινλανδία

3ος Όμιλος (3η Αγωνιστική)

15:15 Κροατία-Εσθονία

18:00 Μεγάλη Βρετανία-Ελλάδα

22:00 Ουκρανία-Ιταλία

6 Σεπτεμβρίου 2022

1ος Όμιλος (4η Αγωνιστική)

14:30 Βέλγιο-Τουρκία

17:15 Μαυροβούνιο-Ισπανία

20:00 Γεωργία-Βουλγαρία

4ος Όμιλος (4η Αγωνιστική)

15:00 Ολλανδία-Πολωνία

18:30 Φινλανδία-Τσεχία

22:00 Ισραήλ-Σερβία

3ος Όμιλος (4η Αγωνιστική)

15:15 Εσθονία-Μεγάλη Βρετανία

18:00 Ελλάδα-Ουκρανία

22:00 Ιταλία-Κροατία

2ος Όμιλος (4η Αγωνιστική)

15:30 Βοσνία/Ερζ.-Γαλλία

18:15 Ουγγαρία-Λιθουανία

21:30 Γερμανία-Σλοβενία

7 Σεπτεμβρίου 2022

1ος Όμιλος (5η Αγωνιστική)

14:30 Τουρκία-Ισπανία

17:15 Βουλγαρία-Βέλγιο

20:00 Γεωργία-Μαυροβούνιο

2ος Όμιλος (5η Αγωνιστική)

15:30 Λιθουανία-Βοσνία/Ερζ.

18:15 Γαλλία-Σλοβενία

21:30 Ουγγαρία-Γερμανία

8 Σεπτεμβρίου 2022

4ος Όμιλος (5η Αγωνιστική)

15:00 Φινλανδία-Ολλανδία

18:30 Τσεχία-Ισραήλ

22:00 Σερβία-Πολωνία

3ος Όμιλος (5η Αγωνιστική)

15:15 Κροατία-Ουκρανία

18:00 Εσθονία-Ελλάδα

22:00 Μεγάλη Βρετανία-Ιταλία

9 Σεπτεμβρίου 2022: ΡΕΠΟ

ΦΑΣΗ ΤΩΝ «16»

10 Σεπτεμβρίου 2022

Β2-Α3

Α1-Β4

Β1-Α4

Α2-Β3

11 Σεπτεμβρίου 2022

Γ1-Δ4

Δ2-Γ3

Γ2-Δ3

Δ1-Γ4

12 Σεπτεμβρίου: ΡΕΠΟ

ΠΡΟΗΜΙΤΕΛΙΚΗ ΦΑΣΗ

13 Σεπτεμβρίου 2022

ΝΙΚΗΤΗΣ Β2-Α2 με ΝΙΚΗΤΗ Γ1-Δ4

ΝΙΚΗΤΗΣ Α1-Β4 με ΝΙΚΗΤΗ Δ2-Γ3

14 Σεπτεμβρίου 2022

ΝΙΚΗΤΗΣ Β1-Α4 με ΝΙΚΗΤΗ Γ2-Δ3

ΝΙΚΗΤΗΣ Α2-Β3 με ΝΙΚΗΤΗ Δ1-Γ4

15 Σεπτεμβρίου: ΡΕΠΟ

ΗΜΙΤΕΛΙΚΗ ΦΑΣΗ

16 Σεπτεμβρίου 2022

17 Σεπτεμβρίου 2022: ΡΕΠΟ

«ΜΙΚΡΟΣ» ΤΕΛΙΚΟΣ & ΤΕΛΙΚΟΣ

18 Σεπτεμβρίου 2022

18:15 «Μικρός» Τελικός

21:30 ΤΕΛΙΚΟΣ

Γ' Εθνική

Μονόλογος για το Αρκαλοχώρι το Κρητικό ντέρμπι – Ουραγός ο Εργοτέλης

Συνεχίστε την ανάγνωση

Α1 Μπάσκετ Γυναικών

Επεσε 8ος ο ΟΑΧ – Η εικόνα της 9ης στροφής

Συνεχίστε την ανάγνωση

Γ' Εθνική

ΑΟΑΝ – Εθνικός 1-1 |HIGHLIGHTS|

Συνεχίστε την ανάγνωση

Δείτε Επίσης

Copyright © 2021 Sportcaster.gr | Powered by IMMKO