ΟΦΙ

Ούτε τώρα η πρώτη νίκη…

Ο ΟΦΙ προηγήθηκε αλλά δεν κατάφερε να κρατήσει το προβάδισμα μένοντας στο 1-1 με την Ρόδο για την 6η αγωνιστική της Σούπερ Λιγκ 2

Μοναδικός στόχος της ομάδας της Ιεραπετρας στο παιχνίδι με την Ρόδο ήταν η νίκη η οποία όμως δεν ήρθε κόντρα στους Ροδίτες με αποτέλεσμα ακόμα μια ισοπαλία για την ομάδα του Στάικου Βεργέτη.

Ο ΟΦΙ προηγήθηκε στο ΔΑΚ Γάλλου όπου έγινε το ματς (λόγω εργασιών στο Βουζουνεράκειο), στο 56’ με γκολ του Λεμονή ωστόσο οι φιλοξενούμενοι, κατάφεραν να ισοφαρίσουν στο 68ο λεπτό με σκόρερ τον Σταματελλόπουλο μετά την εκτέλεση κόρνερ του Μίγγου.

Στο 72’ ο ΟΦΙ απείλησε με την κεφάλια του Τορίμπιο και στις καθυστερήσεις χάθηκε η μεγαλύτερη ευκαιρία για το 2-1 όταν σε ένα ανεπανάληπτο τετ α τετ του Βουό με τον γκολκίπερ της Ρόδου Θεοδωράκη να κρατάει το 1-1 και έναν χρυσό βαθμό για την ομάδα του.

Ο ΦΙ έτσι έφτασε τους 2 βαθμούς, ενώ η Ρόδος τους 12 παραμένοντας στην δεύτερη θέση, στο -1 από την κορυφή, αλλά με ματς περισσότερο από την πρωτοπόρο ΑΕΚ Β.

ΟΦΙ – Ρόδος 1-1

Γήπεδο: ΔΑΚ Γάλλου

Σκόρερ: 56′ Λεμονής – 68′ Σταματελόπουλος

Διαιτητές: Νικολάου (Αθηνών), Αραβίδης – Αλέξανδρος (Αθηνών)
4ος: Μαχαίρας (Αθηνών)

ΟΦ Ιεράπετρας (Βεργέτης): Καραγκιόζης, Τορίμπιο, Ντε Λορέντζι, Ντι Λορέντζο, Κατάλντι (70′ Μπλάνκο), Κάρδαρης, Λεμονής, Μπενίτεζ, Μεσσιδόρο, Βουό, Χιμένεθ

Ρόδος (Αντωνίου): Θεοδωράκης, Καραγεώργης (87′ Μάρκοβιτς), Μακρυδημήτρης (59′ Χύσι), Μαρτσάκης (54′ Παπάζογλου), Σάαντο, Μίγγος, Μαρκόφσκι, Νικολόπουλος, Καψάλης (59′ Τσάβες), Σταματελόπουλος, Αδαμάκης