Connect with us

Διεθνή

Με ένα γκολ σε κάθε ημίχρονο “καθάρισε” την Ουγγαρία η Γερμανία

Η Γερμανία επιβεβαίωσε τον τίτλο του φαβορί επικρατώντας με 2-0 της Ουγγαρίας

Η Γερμανία ήταν ανώτερη και εκμεταλλεύτηκε τις ευκαιρίες που δημιούργησε κόντρα στην Ουγγαρία, παίρνοντας το τρίποντο και κάνοντας το “2Χ2” στον όμιλο και παίρνοντας την πρόκριση για την φάση των “16” του EURO 2024.

Πετυχαίνοντας ένα γκολ σε κάθε ημίχρονο, τα Πάντσερ επικράτησαν με 2-0 των Ούγγρων και πήραν αυτό που ήθελαν. Το σκορ άνοιξε ο Μουσιάλα στο 22ο λεπτό, ενώ το 2-0 που ήταν και το τελικό σκορ σημείωσε ο Γκουντογκάν στο 67ο λεπτό της αναμέτρησης.

Γερμανία – Ουγγαρία 2-0

Διαιτητής: Ντάνι Μάκελι (Ολλανδία)
Κίτρινες: 27’ Ρούντιγκερ – 22’ Βάργκα, 90’+3′ Κσόμποθ

Οι συνθέσεις:

Γερμανία (Γιούλιαν Νάγκελσμαν): Νόιερ, Κίμιχ, Ρουντιγκερ, Τα, Μίτελσταντ, Άντριχ (72’ Τσαν), Κρόος, Μουσιάλα (72’ Φίριχ), Γκιντογκάν (85’ Ούνταβ), Βιρτς (58’ Σανέ), Χάβερτς (58’ Φιλκρουγκ).

Ουγγαρία (Μάρκο Ρόσι): Γκουλάτσι, Φιόλα, Ορμπάν, Ντάρνταϊ, Μπόλα (75’ Άνταμ), Α. Νάγκι (64’ Κλεϊνχέισλερ), Σέφερ, Κέρκεζ (75’ Ζ. Νάγκι), Ρ. Σαλάι (87′ Κσόμποθ), Σομποσλάι, Βάργκα (87′ Γκάζνταγκ).