Γυναικείο ποδόσφαιρο

Ιστορική πρόκριση του ΟΦΗ στους “4” του Κυπέλλου Ελλάδας!

Με γκολ των Μουστάκ, Ζέρβα ο ΟΦΗ κέρδισε 2-0 στα Τρίκαλα και προκρίθηκε στα ημιτελικά της διοργάνωσης όπου θ’ αντιμετωπίσει εντός έδρας τον ΠΑΟΚ.

Ιστορική πρόκριση πέτυχε ο ΟΦΗ στην ημιτελική φάση του Κυπέλλου Ελλάδας Γυναικών όπου πλέον απομένει ένα ακόμα 90λεπτό μακριά από την πρόκριση στον τελικό.

Ο ΟΦΗ μπήκε δυνατά στο παιχνίδι και κατάφερε να εξασφαλίσει την πρόκριση από το πρώτο 20λεπτο, κιόλας, του παιχνιδιού όπου πέτυχε και τα δύο γκολ της πρόκρισης. Αρχικά στο 17′ η Μουστάκ ήταν εκείνη που άνοιξε το σκορ κάνοντας το 0-1 και έξι λεπτά αργότερα η Ζέρβα διαμόρφωσε το τελικό 0-2.

Η αναμέτρηση με τον ΠΑΟΚ, δεν έχει οριστεί ακόμα η ημερομηνία, θα διεξαχθεί στο Ηράκλειο και το Βαρδινογιάννειο.

Η 11αδα του ΟΦΗ: Γκάρτνερ, Πατερνά, Κουκουλάκη, Σηφάκη, Κωνιωτάκη, Πέιου, Δρακογιαννάκη, Ζέρβα, Μουστάκ, Αεράκη, Πλατανιά.

Έπαιξαν ακόμα οι Καλαμπέροβα, Κατιρτσίδου, Παπακωνσταντή, Αραβιάκη.