Γ' ΕΠΣΧ

Νίκησε τον Τάλω με ανατροπή η Στίλβη

Η Στίλβη πήρε το τρίποντο επικρατώντας με 3-2 του Τάλου

Η Στίλβη επικράτησε με 3-2 του Τάλου στο πλαίσιο της 15ης αγωνιστικής με ανατροπή και έφτασε τους 13 βαθμούς, ανεβαίνοντας, τουλάχιστον προσωρινά στην 7η θέση. Οι φιλοξενούμενοι άνοιξαν το σκορ μόλις στο 1ο λεπτό της αναμέτρησης με το πλασέ του Κατωτικίδη, όμως στο δεύτερο ημίχρονο η Στίλβη έφερε… τούμπα το παιχνίδι και πήρε το τρίποντο.

Πιο συγκεκριμένα, στο 46’ ο Λαζάρου βρήκε τον Κωνσταντίνο Πετράκη ο οποίος ισοφάρισε, ενώ στο 63’ ο Σαρτζετάκης ολοκλήρωσε την ανατροπή με σουτ από πλάγια θέση. Στο 78’ ο Λαζάρου σκόραρε με σουτ εκτός περιοχής κάνοντας το 3-1.

Ο Τάλως μείωσε στο 89’ με την εύστοχη εκτέλεση πέναλτι του Νικολάου, όμως δεν άλλαξε κάτι μέχρι το φινάλε με τους γηπεδούχους να παίρνουν το τρίποντο.

Στίλβη – Τάλως 3-2

Γ’ ΕΠΣΧ: 15η αγωνιστική
Γήπεδο: Κάνδανος
Σκόρερ: 46’ Πετράκης, 63’ Σαρτζετάκης, 78’ Λαζάρου / 1′ Κατωτικίδης, 89′ πέν. Νικολάου
Διαιτητής: Κοτσιφάκης
Βοηθοί: Μαραγκάκης – Ζαμπετάκης
Οι συνθέσεις:

Στίλβη: Καρούσος, Γρυφάκης (83’ Σφηναρολάκης), Φιωτοδημητράκης, Μπομπολάκης, Σαρτζετάκης Γ., Σαρτζετάκης Α., Πετράκης, Γρυφάκης, Λαζάρου, Γκεκάι (54’ Κατάκης)

Τάλως: Καρεφυλάκης, Νταντινάκης, Μουζουράκης, Σολανάκης, Αχλάτης, Κατσανεβάκης (74’ Λεβεντάκης), Λιονουδάκης (74’ Νικολάου), Κατωτικίδης, Βαμβακάκης, Κατάκης, Λιμογιάννης

Οι διαιτητές και το πρόγραμμα της 15ης αγωνιστικής

Σάββατο 6 Απριλίου | 17:00
46’ Πετράκης, 63’ Σαρτζετάκης, 78’ Λαζάρου / 1′ Κατωτικίδης, 89′ πέν. Νικολάου