Γυναικείο ποδόσφαιρο

Σπουδαίο διπλό για τον ΟΦΗ!

Ο ΟΦΗ κέρδισε 2-0 τις Ν. Ατρομήτου και παραμένει στην τρίτη θέση της Women’s League.

Η ομάδα του Κώστα Παντζαρίδη ήταν ανώτερη από τις γηπεδούχες ωστόσο για 70 λεπτά δυσκολεύτηκαν να βρουν το γκολ που θα ξεκλείδωνε τη νίκη. Τελικά ο ΟΦΗ βρήκε όχι μόνο ένα αλλά δύο γκολ μέσα σε 10 λεπτά για να καταφέρει να φτάσει στο τρίποντο με αποτέλεσμα να βρίσκεται στην τρίτη θέση της βαθμολογίας, 4 βαθμούς πίσω από τον δεύτερο Παναθηναϊκό και έχοντας ένα παιχνίδι λιγότερο.

Όσον αφορά τα γκολ του ΟΦΗ, η Πέιου στο 74ο λεπτό άνοιξε το σκορ ενώ το τελικό 0-2 διαμόρφωσε η Ριμπάνσκα στο 85′.

Η 11αδα του ΟΦΗ: Γκάρντνερ, Πατερνά, Κουκουλάκη, Κυδωνάκη, Σηφάκη, Πέιου, Καλαμπέροβα, Δρακογιαννάκη, Μουστάκ, Μπριάνα, Ριμπάνσκα.

Έπαιξαν ακόμα οι Ζέρβα, Αεράκη, Γουνάκη, Αραβιάκη.