Σούπερ Λιγκ 2

Είπε “αντίο” με ισοπαλία στο Σεραφείδιο η Επισκοπή

Η Επισκοπή αποχαιρέτησε την Super League 2 και στο τελευταίο παιχνίδι της χρονιάς αναδείχθηκε ισόπαλη 0-0 με την ΑΕΚ Β’ στο “Σεραφείδιο” στο “αντίο” της στην κατηγορία.

Αποχαιρέτησε την Super League 2 με ψηλά το κεφάλι η Επισκοπή, καθώς στο τελευταίο παιχνίδι της χρονιάς στο πρωτάθλημα, αναδείχθηκε ισόπαλη χωρίς σκορ (0-0) με την ΑΕΚ Β’, ολοκληρώνοντας τις φετινές τις υποχρεώσεις, καθώς η νέα χρονιά θα την βρει στην Γ’ Εθνική.

Ο Κώστας Ανυφαντάκης για ένα ακόμη παιχνίδι έδωσε χρόνο συμμετοχής σε νεαρούς ποδοσφαιριστές της ομάδας, χρησιμοποιώντας μάλιστα για πρώτη φορά κάποιους παίκτες. Ο λόγος για τους Μιχάλη Μπερικάκη και Βασίλη Καφετζή, ενώ στα μέσα του β’ ημιχρόνου χρησιμοποιήθηκε και ο 18χρονος Μάριος Λέκα.

Η “Ένωση” είχε την πρωτοβουλία των κινήσεων και έχασε σημαντικές ευκαιρίες στο πρώτο ημίχρονο, με κορυφαία το δοκάρι σε κεφαλιά του Σταμούλη, έπειτα από σέντρα του Σκόνδρα στο 33΄.

Η ΑΕΚ δημιούργησε πολλά προβλήματα στην άμυνα της Επισκοπής, που ωστόσο άντεξε στην πίεση και κατάφερε να πάρει τον βαθμό της ισοπαλίας, στο τελευταίο της παιχνίδι στην κατηγορία.

Η εξέλιξη του αγώνα

2′ Προσπάθεια του Γκολφίνου από τα δεξιά και πάσα στον Πανερά που σούταρε άουτ.
15′ Καλό σουτ του Γκολφίνου έξω από την περιοχή μπλοκάρει ο Ψαρράς
16′ Δύσκολη απόκρουση του Ψαρρά στην αριστερά του γωνία σε δυνατό συρτό σουτ του Πανερά μέσα από την περιοχή,
25′ Μεγάλη ευκαιρία χάνει ο Γεωργέας στέλνοντας τη μπάλα άουτ από το ύψος του δεύτερου δοκαριού μετά από σέντρα του Γκολφίνου από δεξιά.
33′ Σέντρα του Σκόνδρα από τα αριστερά και κεφαλιά του Σταμούλη στο οριζόντιο δοκάρι.
38′ Μετά από φάση διαρκείας ο Κορομηλάς σουτάρει ψηλά άουτ.
45+2’ Λήξη πρώτου ημιχρόνου.
46′ Έναρξη δεύτερου μέρους.
54′ Κακό τελείωμα του Τρούμπουλου σε μονοκόμματο σουτ μέσα από την περιοχή μετά από σέντρα του Γεωργέα, η μπάλα φεύγει άουτ.
55′ Κάθετη κίνηση του Πανερά και καλό σουτ έξω από την περιοχή φεύγει άουτ
70′ Κίτρινες κάρτες σε Αραμπατζή και Χατζηκυριάκο.
78′ Εκτέλεση φάουλ του Σκόνδρα από τα δεξιά, κεφαλιά του Χατζηκυριάκου λίγο άουτ!
83′ Ο Πιτιλάκος από το ύψος του πέναλτι στέλνει την μπάλα με σουτ στα χέρια του Ψαρρά.
86′ Κίτρινη κάρτα στον Γκίνη.
90′ Κίτρινες σε Παρρά, Πάπα, Τζωρτζινάκη και Πολίτη.
93′ Απόκρουση Ψαρρά σε κεφαλιά του Γιώργου Σταμούλη.

ΑΕΚ Β’ – Επισκοπή 0-0

Αγωνιστική: 29η
Γήπεδο: “Σεραφείδιο”
Διαιτητής: Βασίλειος Τσακάλης (ΕΠΣ Ηλείας)
Βοηθοί: Δαυίδ Πριόνας (ΕΠΣ Εύβοιας) Αθανάσιος Καραγιάννης (ΕΠΣ Θράκης)
Οι συνθέσεις των δύο ομάδων:

ΑΕΚ Β’: Γκίνης, Κ. Σταμούλης, Τρούμπουλος, Χατζηκυριάκος, Γεωργέας (72′ Παρράς) Κορομηλάς (61′ Γερολέμου) Πάπα, Γκολφίνος (61′ Μάσα) Πανεράς, Σκόνδρας (81′ Πιτιλάκος) Απ. Χριστόπουλος (61′ Γ. Σταμούλης).

ΕΠΙΣΚΟΠΗ: Ψαρράς, Κεφαλάς, Νταμπίζας, Πολίτης, Κούτσιας, Τσιλεδάκης, Τζωρτζινάκης, Αραμπατζής (80′ Μέτα) Σταθόπουλος (64′ Λέκα) Μπερικάκης (85′ Παπαδόπουλος) Καφετζής