Connect with us

Β' ΕΠΣΧ

Διπλό στην Σούδα και «αγκαλιά» με τον τίτλο ο Ηρακλής Νεροκούρου!

Με «χρυσό» σκόρερ τον Πατελάκη στο 81ο λεπτό, ο Ηρακλής Νεροκούρου πέρασε από την Σούδα επικρατώντας με 1-0 της ΑΠ Σούδας και αγκάλιασε τον τίτλο στην Β’ ΕΠΣΧ!

Μία ανάσα από την κατάκτηση του τίτλου (την άνοδο την έχει ήδη εξασφαλίσει) στην Α’ ΕΠΣ Χανίων βρίσκεται ο Ηρακλής Νεροκούρου, που επικράτησε με 1-0 της ΑΠ Σούδας για την 25η και προτελευταία αγωνιστική της Β’ κατηγορίας.

Μετά από ένα πρώτο ημίχρονο δίχως τέρματα, ο Ηρακλής έψαξε πιο έντονα το γκολ που θα του έδινε το τρίποντο που χρειαζόταν στο σημερινό παιχνίδι.

Οι φιλοξενούμενοι κέρδισαν πέναλτι στο 75ο λεπτό με τον Ξυλάκη, ο Πατελάκης ανέλαβε την εκτέλεση αλλά δεν κατάφερε να σκοράρει.

Το 0-0 όμως άλλαξε λίγα λεπτά αργότερα, με τον Πατελάκη να λυτρώνεται στο 81’, πετυχαίνοντας το μοναδικό γκολ της αναμέτρησης που έδωσε τη νίκη στην ομάδα του.

Πλέον ο Ηρακλής Νεροκούρου βρίσκεται στο +5 από τον Ποσειδώνα Τσικαλαριών που αγωνίζεται αύριο (07/05) στο Νιο Χωριό με το Νέο Σαμψών.

ΑΠ Σούδας – Ηρακλής Νεροκούρου 0-1