Ιστιοπλοΐα

Πρώτο μετάλλιο για το ΝΑΟ Σούδας στο Πανελλήνιο Πρωτάθλημα Κωπηλασίας!

Το πλήρωμα των Ισίδωρου Παληού και Ανδρέα Μπαγιάτη κατέκτησε το χάλκινο μετάλλιο στο διπλό σκιφ ελαφρών βαρών.

Πρόκειται για το πρώτο μετάλλιο στα 13 χρόνια ζωής του συλλόγου ενώ, συνολικά, η παρουσία του ΝΑΟ Σούδας ήταν εξαιρετική με αρκετές παρουσίες στις πρώτες θέσεις της συνολικής βαθμολογίας.

Η ανακοίνωση του ΝΑΟ Σούδας

Μετά από 13 και πλέον χρόνια ο ΝΑΟ ΣΟΎΔΑΣ κατέκτησε χάλκινο μετάλλιο σε κατηγορία Ανδρών και συγκεκριμένα στο διπλό σκιφ (2Χ) ελαφρών βαρών.
Στο 89ο Πανελλήνιο Πρωτάθλημα Κωπηλασίας που διεξήχθη στο κωπηλατοδρόμιο του Σχινιά από 19-23 Απριλίου οι αθλητές μας ΜΠΑΓΙΑΤΗΣ ΑΝΔΡΈΑΣ και ΠΑΛΗΌΣ ΙΣΊΔΩΡΟΣ, γεννηθέντες το 2006, μετά από μια εξαιρετική παρουσία κατέκτησαν την 3η πανελλήνια θέση και το ΧΆΛΚΙΝΟ μετάλλιο .
Όμως τα αποτελέσματα για όλη την αποστολή του ομίλου μας ήταν εξαιρετικά αφού και τα 6 πληρώματα μας κατάφεραν να διακριθούν και να βρίσκονται μέσα στους κορυφαίους 12 κωπηλάτες της Ελλάδας.
Αναλυτικότερα τα αποτελέσματα έχουν:

-🥉 ΧΆΛΚΙΝΟ μετάλλιο 3η πανελλήνια νίκη 2Χ ελαφρών βαρών ανδρών ΜΠΑΓΙΑΤΗΣ ΑΝΔΡΈΑΣ και ΠΑΛΗΌΣ

ΜΟΥΤΑΦΙΔΗ ΔΕΣΠΟΙΝΑ

Άτυχες στάθηκαν οι αθλήτριες μας ΜΟΥΤΑΦΙΔΗ ΕΛΕΝΗ και ΡΗΓΑΚΗ ΕΛΈΝΗ οι οποίες λόγω τραυματισμού της δεύτερης δεν μπόρεσαν να αγωνισθούν και να διεκδικήσουν μια θέση στον τελικό του αγωνίσματος του 2Χ διπλού σκιφ νεανίδων.

Ακολούθησαν στις 24 Απριλίου οι πανελλήνιοι μαθητικοί αγώνες όπου και εκεί είχαμε εξαιρετική παρουσία.

Το πλήρωμα του διπλού σκιφ ( 2Χ) εφήβων με τους ΚΑΜΑΛΕΔΑΚΗ ΙΩΆΝΝΗ – ΠΑΛΗΌ ΙΣΊΔΩΡΟ πέρασε στον τελικό και για μόλις ένα εκατοστό του δευτερολέπτου έχασαν το χάλκινο μετάλλιο.
Έτσι ολοκληρώθηκε η πρώτη επίσημη αποστολή του ομίλου μας, με εξαιρετικές διακρίσεις και πλούσιες εμπειρίες για όλους μας.

Συγχαρητήρια σε όλους τους αθλητές που αγωνίστηκαν σκληρά για να βρεθούν σε αυτούς τους αγώνες και να φέρουν αυτά τα αποτελέσματα, συγχαρητήρια και στον προπονητή μας Δάνο Χωματά για την επιμονή και την υπομονή του!!!!!!

Ένα μεγάλο ευχαριστώ σε όλους όσους βοήθησαν να πραγματοποιηθεί η αποστολή μας.

Πρώτα και κύρια τους γονείς των αθλητών/τριών μας για την εμπιστοσύνη τους στον Όμιλο μας και έπειτα στους χορηγούς μας: