Σούπερ Λιγκ 2

Νίκη στις καθυστερήσεις και +9 για Πανσεραϊκό |video

Ο πρωτοπόρος Πανσεραϊκός κατάφερε να πάρει την νίκη στις καθυστερήσεις του ματς κόντρα στον ΠΑΟΚ Β’, μεγαλώνοντας έτσι την διαφορά από την δεύτερη θέση στους 9 βαθμούς.

Η ομάδα των Σερρών λύγισε την δεύτερη ομάδα του ΠΑΟΚ στις καθυστερήσεις της αναμέτρησης, παίρνοντας σημαντικό προβάδισμα για την κατάκτηση της 1ης θέσης του βόρειου ομίλου.

Στο πρώτο μέρος οι δύο ομάδες δημιούργησαν ευκαιρίες, με το 0-0 παρόλα αυτά να παραμένει έως και την λήξη του.

Στην επανάληψη, οι φιλοξενούμενοι πίεσαν παραπάνω, με το δοκάρι στο 66ο λεπτό να είναι η μεγαλύτερη φάση έως και τις καθυστερήσεις. Τότε, ο Παντεκίδης μετά από γέμισμα του Στίνα και αδράνεια της άμυνας, έσπρωξε την μπάλα στα δίχτυα χαρίζοντας την μεγάλη νίκη στην ομάδα του.

ΠΑΟΚ Β’ (Γκαρσία): Μπαλωμένος, Κωττάς, Κιτσάκης, Παναγιώτου, Μορικέλι, Ουεντραόγκο, Μελετίδης, Γρόσδης, Τσοπούρογλου, Σπυράκος, Γκορντεζιάνι

Πανσερραϊκός (Δερμιτζάκης): Γιαννίκογλου, Ζέρης, Πεταυράκης, Παπάζογλου, Παντεκίδης, Θυμιάνης, Κολομπίνο, Στίνα, Κανίς, Μούργος, Κατσαντώνης