Connect with us

Γ' ΕΠΣΧ

“Μοιρασιά” για ΑΟ Περιβολίων και Σφακιά

Η ομάδα των Περιβολίων φιλοξένησε, τυπικά,  στον Βάμο τα Σφακιά για την 3η αγωνιστική της Γ’ τοπικής κατηγορίας Χανίων, με τις δύο ομάδες να πετυχαίνουν από δύο τέρματα(2-2) για τον βαθμό της ισοπαλίας.

Οι γηπεδούχοι μετά από δύο αγώνες που έχουν δώσει έχουν αποκομίσει 4 βαθμούς, όσους και τα Σφακιά με ένα παιχνίδι περισσότερο.

Ο Δεληγιαννάκης ήταν αυτός που άνοιξε το σκορ στην αναμέτρηση στο 38ο λεπτό για την ομάδα των Σφακίων, με τους τυπικά γηπεδούχους, αφού η φυσική τους έδρα είναι η Μοναχή Ελιά, να καταφέρνουν μετά την επανάληψη να φέρουν “τούμπα” το ματς, έστω και προσωρινά.

Ο Περδικάκης έφερε το ματς στα ίσια στο 57ο λεπτό , ενώ ο ίδιος παίκτης είδε τον Σφηνιαδάκη να του αποκρούει πέναλτι για την ολική ανατροπή. Τελικά όμως, αυτό το κατάφερε ο Σγουρομάλλης, αφού στο 2ο πέναλτι για την ομάδα των Περιβολίων, ευστόχησε για το 2-1 στο 76′.

Οι φιλοξενούμενοι δεν το έβαλαν κάτω, με την επιμονή τους να επιβραβεύεται, όταν ο Βούρβαχης στο 80ο λεπτό πέτυχε το γκολ της ισοφάρισης για το 2-2, όπου ήταν και το τελικό σκορ. Στην φάση του γκολ όμως, ο σκόρερ μέσα στην ένταση των πανηγυρισμών, “εκτονώθηκε” λεκτικά προς τον διαιτητή Ψιλιτέλη για τα δύο πέναλτι τα οποία είχαν δοθεί για τους γηεπδούχους και για ακόμα ένα το οποίο δεν καταλογίστηκε υπέρ των Σφακίων, αντικρίζοντας την κόκκινη κάρτα.

ΑΟ Περιβολίων-Σφακιά 2-2
Γήπεδο: Βάμος
Διαιτητής:Ψιλιτέλης
Βοηθοί: Χαμπάς–Λεκάκης
Σκόρερ: 57′ Περδικάκης, 76′ πεν. Σγουρομάλλης Γ./38′ Δεληγιαννάκης, 80′ Βούρβαχης
Κόκκινη κάρτα: 80′ Βούρβαχης

ΑΟ Περιβολίων: Χαριτάκης, Σγουρομάλλης Γ., Παπαγεωργίου, Κατάκης, Δημητρόπουλος, Κελάκης, Κιαγιάς, Τσαπατάκης, Σκαράκης, Σγουρομάλλης Γ., Περδικάκης

Σφακιά(Μανώλης Τζωρτζάκης): Σφηνιαδάκης, Σκουλούδης, Δεληγιαννάκης, Τζωρτζάκης, Χομπιτάκης, Σφηνιάς, Μπαϊλάκης, Μπούχλης Γ., Βούρβαχης Γ., Δουρουντάκης Μ., Δουρουντούς(46′ Μανουσέλης)

Τα αποτελέσματα και το υπόλοιπο πρόγραμμα

3η αγωνιστική
Κυριακή 4/12
Κορωνίδα-Γαλατάς  2-1
32′, 85′ Μανταδάκης / 37′ Μπυράκης
55’Περδικάκης, 76’πεν. Τσαπατάκης/ 38′ Δεληγιαννάκης, 80′ Βούρβαχης
18:00: Αρης Βουκολιών-Τάλως | Μ. Ελιά