Σούπερ Λιγκ 2

Με buzzer beater του Σαρδέλη διπλό ο Παναθηναϊκός Β’

Ο Παναθηναϊκός κέρδισε 3-2 τον Ηρακλή χάρις σε γκολ που σημείωσε ο Σαρδέλης στις καθυστερήσεις της αναμέτρησης.

Με μια συγκλονιστική αναμέτρηση ξεκίνησε η 4η αγωνιστική στον Βόρειο όμιλο της Σούπερ Λιγκ 2. Ο Παναθηναϊκός Β’ με γκολ του Σαρδέλη στις καθυστερήσεις νίκησε τον Ηρακλή με 3-2 στο Καυτανζόγλειο ανεβαίνοντας στην κορυφή της βαθμολογίας.

Αυτός που προηγήθηκε πάντως ήταν ο γηραιός ο οποίος μπήκε μπροστά στο σκορ  στο 13′ με τον Ματίας Τομάς. Ωστόσο οι πράσινοι μέσα σε λίγα λεπτά έκαναν την ανατροπή με τον Μπιλάλ ο οποίος ισοφάρισε στο 34′ και στο 43′ έκανε το 1-2.  Στο 54′ ο Ηρακλής ισοφάρισε σε 2-2 με την εύστοχη εκτέλεση πέναλτι του Μελούνοβιτς, που είχε περάσει ως αλλαγή με την έναρξη του δευτέρου ημιχρόνου και τελικά ο Παναθηναϊκός πήρε το δεύτερο τρίποντο στη σεζόν με το γκολ του Σαρδέλη στο 91′.

Ηρακλής-Παναθηναϊκός 2-3
Γήπεδο:
Καυτανζόγλειο
Σκόρερ:
13′ Τομάς, 54′ πεν. Μελούνοβιτς – 34′, 43′ Μπιλάλ και 90+1′ Σαρδέλης

Ηρακλής (Γεωργιάδης): Βελλίδης, Πανάγου, Χρουσιέλ (46′ Κωστούλας), Α. Παπαστεριανός, Βιτλής, Σίλβα (89′ Κουντουριώτης), Γιουμπιτάνα, Πατράλης, Άλεξιτς (46′ Μελούνοβιτς), Τομάς και Τότσκα (46′ Μανουσάκης).

Παναθηναϊκός Β’ (Αντωνίου): Ξενόπουλος, Τουρκοχωρίτης (66′ Ανδρικόπουλος), Έμπο, Σιδεράς, Μαρτίνης, Βουτσάς, Ηλιάδης (59′ Σερπέζης), Αθανασακόπουλος (75′ Καραμπάς), Ρόμπι, Τερεζίου (75′ Κρυπαράκος) και Μπιλάλ (66′ Σαρδέλης).