Α' ΕΠΣΧ

Το photostory από το Ιωνία 2000 – Θύελλα Καλαθενών 3-1

Δείτε τις πλέον χαρακτηριστικές στιγμές της αναμέτρησης των Μουρνιών που έγινε σήμερα για την 6η αγωνιστική της Α’ ΕΠΣΧ

Ενα πολύ ενδιαφέρον παιχνίδι με συγκινήσεις, ένταση, δυνατές μονομαχίες (ουχί όμως αντιαθλητικές) και το οποίο τελικά κρίθηκε στο τελευταίο δεκάλεπτο έγινε σήμερα στις Μουρνιές ανάμεσα σε Ιωνία 2000 και Θύελλα Καλάθενων. Νικητές ήταν οι κιτρινόμαυροι με 3-1 οι οποίοι πανηγύρισαν την δεύτερη νίκη τους στο πρωτάθλημα παραμένοντας αήττητοι για τέταρτο σερί ματς.

Οι διαιτητές Σινιοράκης, Κανελάκης και Βράγκου Κατ. χαιρετούν τους παίκτες της Θύελλας

Το ματς είχε δύναμη με τους παίκτες των δυο ομάδων να κυνηγάνε με πάθος τις μονομαχίες

Οι γηπεδούχοι άνοιξαν το σκορ στο 41′ με το απ’ ευθείας φάουλ του Βασιλομιχελάκη

Η απάντηση της Θύελλας ήρθε στο 50′ με τον Νίκο Ρενιέρη

Από εκεί και πέρα το ματς ήταν ανοιχτό με τις δυο ομάδες να κυνηγάνε το γκολ

Τελικά το ματς κρίθηκε στο τελευταίο δεκάλεπτο. Το 2-1 έκανε από την άσπρη βούλα ο Ορέστης Μπάτζιο, δίνοντας προβάδισμα στην ομάδα του σε ένα κρίσιμο σημείο του αγώνα

Το τελικό σκορ διαμόρφωσε στο 85′ ο Σάκης Μπαδιεριτάκης

Πριν το ματς τους δυο αντιπάλους χώριζαν ένας βαθμός αλλά μετά τον αγώνα η κατάσταση άλλαξε με τους γηπεδούχους να περνάνε μπροστά στη βαθμολογία με 8 πόντους αφήνοντας την Θύελλα στους 6 που είχε μαζέψει στις δυο πρώτες αγωνιστικές.