Connect with us

Τεχνική κολύμβηση

Στη κορυφή της Ελλάδας ο Τρουλινός του ΝΟΧ

Πρωταθλητής Ελλάδας αναδείχθηκε ο Τρουλινός  στο πανελλήνιο πρωτάθλημα μεγάλων αποστάσεων τεχνικής κολύμβησης

Μία από τις μεγαλύτερες επιτυχίες της καριέρας του πανηγύρισε ο Νίκος Τρουλινός στο πλαίσιο του πανελληνίου πρωταθλήματος μεγάλων αποστάσεων στην τεχνική κολύμβηση, που ολοκληρώθηκε την Τετάρτη (3/8) στα Ιωάννινα.

Ο 26χρονος αθλητής του Ναυτικού Ομίλου Χανίων κατάφερε να στεφθεί πρωταθλητής Ελλάδας στο αγώνισμα των 1.000μ. διπλά πέδιλα, μια διάκριση που επιβραβεύει την προσπάθειά του εδώ και πάρα πολλά χρόνια στον υγρό στίβο. Η επίδοση του ήταν 10:26,76.

Η διάκριση για τον Νίκο Τρουλινό ήταν η πιο σημαντική που είχε να επιδείξει ο Ναυτικός Ομιλος Χανίων γενικότερα στη διοργάνωση, με όλους τους αθλητές να επιδεικνύουν ένα πολύ καλό πρόσωπο και να αποδεικνύονται πολύ ανταγωνιστικοί. Πιο γρήγορες επιδόσεις κρίνονται αυτές από τους Ιάσωνα Χίνο και Χριστιάνα Σκυλουράκη στα 1.000μ. επιφάνεια.

Συνολικά ο Ναυτικός Ομιλος κατέλαβε την 4η θέση στη γενική κατάταξη, τερματίζοντας πίσω από τους ΝΟ Καλαμαριάς, ΠΑΣ Γιάννινα και ΚΣ Δελφίνια Περιστερίου.

Συνολικά συμμετείχαν 24 σωματεία απ’ όλη τη χώρα.

Αναλυτικά τα αποτελέσματα στους αγώνες που διεξήχθησαν την Τετάρτη έχουν ως εξής:

Χρυσό μετάλλιο

• Τρουλινός Νικόλαος 1.000μ. διπλά πέδιλα ανδρών 00:10:26,76

4η θέση

• Ρημαντωνάκης Κωνσταντίνος 1.000μ. επιφάνεια παίδων 00:10:40,96 (17ος στη γενική)

5η θέση

• Σκυλουράκη Χριστιάνα 1.000μ. επιφάνεια γυναικών 00:10:34,02
• Μαραγκουδάκη Ναυσικά 1.000μ. διπλά πέδιλα νεανίδων 00:11:59,24 (10η στη γενική)
• Χίνος Ιάσων 1.000μ. επιφάνεια ανδρών 00:09:34,03
• Ρημαντωνάκης Κωνσταντίνος 1.000μ. διπλά πέδιλα παίδων 00:12:23,59 (27ος στη γενική)

6η θέση

• Χατζηδάκης Βασίλειος 1.000μ. επιφάνεια νεανίδων 00:10:02,50 (14ος στη γενική)

10η θέση

• Περάκη Γεωργία 1.000μ. διπλά πέδιλα νεανίδων 00:12:32,27 (21η στη γενική)

12η θέση

• Μπαλολάκη Μικαέλα 1.000μ. διπλά πέδιλα νεανίδων 00:13:14,20 (25)