Connect with us

Ποδόσφαιρο

Μουντιάλ 2022: Το πρόγραμμα των μεταδόσεων – Στον «ανοιχτό» ΑΝΤ1 από τους «8» έως τον τελικό

Το πρόγραμμα των μεταδόσεων από τον ΑΝΤ1 για τα παιχνίδια του Μουντιάλ στο Κατάρ.

 

Λιγότερο από τέσσερις μήνες απομένουν πλέον για την έναρξη του Μουντιάλ 2022 στο Κατάρ. Τη μετάδοση της διοργάνωσης στην Ελλάδα έχει αναλάβει ο ΑΝΤ1 και εκατομμύρια φίλαθλοι στην Ελλάδα και σε όλο τον κόσμο περιμένουν το σπουδαίο γεγονός. Όπως είναι γνωστό, τα 64 παιχνίδια του Μουντιάλ θα μοιραστούν ανάμεσα στη συνδρομητική πλατφόρμα του καναλιού ΑΝΤ1+ και του ανοιχτού καναλιού.

Το θετικό είναι ότι όταν κορυφωθεί το ενδιαφέρον από τα προημιτελικά δηλαδή, έως και τον τελικό, οι αγώνες θα μεταδοθούν από το ελεύθερο κανάλι και δεν θα χρειαστεί πληρωμή.

Τα 12 από τα 16 νοκ άουτ παιχνίδια του Παγκοσμίου Κυπέλλου, λοιπόν, θα μεταδοθούν από τον Αντέννα TV, όπου κάθε συσκευή θα έχει πρόσβαση σε αυτά χωρίς καμία χρέωση. Μεταξύ αυτών περιλαμβάνονται τα τέσσερα από τα οκτώ παιχνίδια της φάσης των «16» που θα αρχίσουν στις 9 το βράδυ και όλοι οι αγώνες από τους προημιτελικούς μέχρι και τον τελικό που θα διεξαχθεί την Κυριακή 18 Δεκεμβρίου, στις 5 το απόγευμα ώρα Ελλάδας.

O ANT1+ θα μεταδώσει όλα τα παιχνίδια που θα διεξαχθούν στις 12:00 και στις 15:00, θα έχει πολλά παιχνίδια από τη φάση των ομίλων (28 μεταδόσεις), όπως και τέσσερις απογευματινούς αγώνες (17:00) στη φάση των «16».

Η τελετή έναρξης και το Game 1 του Μουντιάλ Κατάρ-Εκουαδόρ, θα μεταδοθούν ζωντανά από την ελεύθερη συχνότητα του Αντέννα TV στις 21 Νοεμβρίου. Αν και το πρωτόκολλο θέλει την διοργανώτρια χώρα να δίνει το πρώτο χρονικά παιχνίδι του Μουντιάλ, οι Άραβες ζήτησαν από τη FIFA να μην παίξουν στις 12 το μεσημέρι, αλλά στις 6 το απόγευμα, ώστε πριν από τον αγώνα να ετοιμάσουν σόου με βεγγαλικά στη Ντόχα.

Την ίδια μέρα, ο Αντέννα TV θα μεταδώσει και το βραδινό παιχνίδι, ΗΠΑ-Ουαλία, όπως και όλα τα παιχνίδια που θα διεξαχθούν στη prime time (21:00) κατά τη διάρκεια του τουρνουά, με εξαίρεση κάποια παιχνίδια της τρίτης αγωνιστικής από τη φάση των ομίλων, που υπάρχουν δύο παιχνίδια ταυτόχρονα, τα οποία θα μοιραστούν σε ΑΝΤ1 και ΑΝΤ1+.

Εκτός από τα 32 παιχνίδια που θα δείξει αποκλειστικά το ΑΝΤ1+, μέσα από την πλατφόρμα θα μεταδίδονται – παράλληλα με τον «ανοιχτό» ΑΝΤ1 – και τα άλλα 32 παιχνίδια, ώστε να είναι διαθέσιμα δωρεάν μέσω της εφαρμογής σε όλες τις φορητές συσκευές. Πέρα από τους αγώνες, το πρόγραμμα του ΑΝΤ1+ θα περιλαμβάνει ζωντανές εκπομπές, καθώς και δεκάδες ώρες αποκλειστικού ποδοσφαιρικού περιεχομένου.

Το πρόγραμμα της φάσης των ομίλων

ΠΡΩΤΗ ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ

Δευτέρα 21 Νοεμβρίου

  • 12:00 Σενεγάλη – Ολλανδία (1ος όμιλος), (Στάδιο Al-Thumama, Ντόχα) – ΑΝΤ1+
  • 15:00 Αγγλία – Ιράν (2ος όμιλος), (Διεθνές Στάδιο Khalifa, Ντόχα) – ΑΝΤ1+
  • 18:00 Κατάρ – Εκουαδόρ (1ος όμιλος), (Στάδιο Al-Bayt, Al Khor) – ΑΝΤ1
  • 21:00 ΗΠΑ – Ουαλία (2ος όμιλος), (Στάδιο Ahmad Bin Ali, Al-Rayyan) – ΑΝΤ1

Τρίτη 22 Νοεμβρίου

  • 12:00 Αργεντινή – Σαουδική Αραβία (3ος όμιλος), (Στάδιο Lusail, Lusail) – ΑΝΤ1+
  • 15:00 Δανία – Τυνησία (4ος όμιλος), (Στάδιο Education City, Ντόχα) – ΑΝΤ1+
  • 18:00 Μεξικό – Πολωνία (3ος όμιλος), (974 Stadium, Ντόχα) – ΑΝΤ1+
  • 21:00 Γαλλία – Αυστραλία (4ος όμιλος), (Στάδιο Al-Janoub, Al-Wakrah) – ΑΝΤ1

Τετάρτη 23 Νοεμβρίου

  • 12:00 Μαρόκο – Κροατία (6ος όμιλος), (Στάδιο Al-Bayt, Al-Khor) – ΑΝΤ1+
  • 15:00 Γερμανία – Ιαπωνία (5ος όμιλος), (Διεθνές Στάδιο Khalifa, Ντόχα) – ΑΝΤ1+
  • 18:00 Ισπανία – Κόστα Ρίκα (5ος όμιλος), (Στάδιο Al-Thumama, Ντόχα) – ΑΝΤ1+
  • 21:00 Βέλγιο – Καναδάς (6ος όμιλος), (Στάδιο Ahmad Bin Ali, Al-Rayyan) – ΑΝΤ1

Πέμπτη 24 Νοεμβρίου

  • 12:00 Ελβετία – Καμερούν (7ος όμιλος), (Στάδιο Al-Janoub, Al-Wakrah) – ΑΝΤ1+
  • 15:00 Ουρουγουάη – Νότια Κορέα (8ος όμιλος), (Στάδιο Education City, Ντόχα) – ΑΝΤ1+
  • 18:00 Πορτογαλία – Γκάνα (8ος όμιλος), (974 Stadium, Ντόχα) – ΑΝΤ1+
  • 21:00 Βραζιλία – Σερβία (7ος όμιλος), (Στάδιο Lusail, Lusail) – ΑΝΤ1

ΔΕΥΤΕΡΗ ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ

Παρασκευή 25 Νοεμβρίου

  • 12:00 Ουαλία – Ιράν (2ος όμιλος), (Στάδιο Ahmad Bin Ali, Al-Rayyan) – ΑΝΤ1+
  • 15:00 Κατάρ – Σενεγάλη (1ος όμιλος), (Στάδιο Al-Thumama, Ντόχα) – ΑΝΤ1+
  • 18:00 Ολλανδία – Εκουαδόρ (1ος όμιλος), (Διεθνές Στάδιο Khalifa, Ντόχα) – ΑΝΤ1+
  • 21:00 Αγγλία – ΗΠΑ (2ος όμιλος) , (Στάδιο Al-Bayt, Al-Khor) – ΑΝΤ1

Σάββατο 26 Νοεμβρίου

  • 12:00 Τυνησία – Αυστραλία (4ος όμιλος), (Στάδιο Al-Janoub, Al-Wakrah) – ΑΝΤ1+
  • 15:00 Πολωνία – Σαουδική Αραβία (3ος όμιλος), (Στάδιο Education City, Ντόχα) – ΑΝΤ1+
  • 18:00 Γαλλία – Δανία (4ος όμιλος), (974 Stadium, Ντόχα) – ΑΝΤ1
  • 21:00 Αργεντινή – Μεξικό (3ος όμιλος), (Στάδιο Lusail, Lusail) – ΑΝΤ1

Κυριακή 27 Νοεμβρίου

  • 12:00 Ιαπωνία – Κόστα Ρίκα (5ος όμιλος), (Στάδιο Ahmad Bin Ali, Al-Rayyan) – ΑΝΤ1+
  • 15:00 Βέλγιο – Μαρόκο (6ος όμιλος), (Στάδιο Al-Thumama, Ντόχα) – ΑΝΤ1+
  • 18:00 Κροατία – Καναδάς (6ος όμιλος), (Διεθνές Στάδιο Khalifa, Ντόχα) – ΑΝΤ1
  • 21:00 Ισπανία – Γερμανία (5ος όμιλος), (Στάδιο Al-Bayt, Al-Khor) – ΑΝΤ1

Δευτέρα 28 Νοεμβρίου

  • 12:00 Καμερούν – Σερβία (7ος όμιλος), (Στάδιο Al-Janoub, Al-Wakrah) – ΑΝΤ1+
  • 15:00 Νότια Κορέα – Γκάνα (8ος όμιλος), (Στάδιο Education City, Ντόχα) – ΑΝΤ1
  • 18:00 Βραζιλία – Ελβετία (7ος όμιλος), (974 Stadium, Ντόχα) – ΑΝΤ1
  • 21:00 Πορτογαλία – Ουρουγουάη (8ος όμιλος), (Στάδιο Lusail, Lusail) – ΑΝΤ1

ΤΡΙΤΗ ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ

Τρίτη 29 Νοεμβρίου

  • 17:00 Εκουαδόρ– Σενεγάλη (1ος όμιλος) , (Διεθνές Στάδιο Khalifa, Ντόχα) – ΑΝΤ1+
  • 17:00 Ολλανδία – Κατάρ (1ος όμιλος), (Στάδιο Al-Bayt, Al-Khor) – ΑΝΤ1
  • 21:00 Ιράν – ΗΠΑ (2ος όμιλος), (Στάδιο Al-Thumama, Ντόχα) – ΑΝΤ1+
  • 21:00 Ουαλία – Αγγλία (2ος όμιλος), (Στάδιο Ahmad Bin Ali, Al-Rayyan) – ΑΝΤ1

Τετάρτη 30 Νοεμβρίου

  • 17:00 Αυστραλία – Δανία (4ος όμιλος), (Στάδιο Al-Janoub, Al-Wakrah) – ΑΝΤ1+
  • 17:00 Τυνησία – Γαλλία (4ος όμιλος), (Στάδιο Education City, Ντόχα) – ΑΝΤ1
  • 21:00 Πολωνία – Αργεντινή (3ος όμιλος), (974 Stadium, Ντόχα) – ΑΝΤ1
  • 21:00 Σαουδική Αραβία – Μεξικό (3ος όμιλος), (Στάδιο Lusail, Lusail) – ΑΝΤ1+

Πέμπτη 1 Δεκεμβρίου

  • 17:00 Καναδάς – Μαρόκο (6ος όμιλος), (Στάδιο Al-Thumama, Ντόχα) – ΑΝΤ1+
  • 17:00 Κροατία – Βέλγιο (6ος όμιλος), (Στάδιο Ahmad Bin Ali, Al-Rayyan) – ΑΝΤ1
  • 21:00 Ιαπωνία – Ισπανία (5ος όμιλος), (Διεθνές Στάδιο Khalifa, Ντόχα) – ΑΝΤ1
  • 21:00 Γερμανία – Κόστα Ρίκα (5ος όμιλος, (Στάδιο Al-Bayt, Al-Khor) – ΑΝΤ1+

Παρασκευή 2 Δεκεμβρίου

  • 17:00 Γκάνα – Ουρουγουάη (8ος όμιλος), (Στάδιο Al-Janoub, Al-Wakrah) – ΑΝΤ1
  • 17:00 Νότια Κορέα – Πορτογαλία (8ος όμιλος), (Στάδιο Education City, Ντόχα) – ΑΝΤ1+
  • 21:00 Σερβία – Ελβετία (7ος όμιλος), (974 Stadium, Ντόχα) – ΑΝΤ1+
  • 21:00 Καμερούν – Βραζιλία (7ος όμιλος), (Στάδιο Lusail, Lusail) – ΑΝΤ1

Παρασκευή 3 Δεκεμβρίου

  • 17:00 1Α – 2Β(Διεθνές Στάδιο Khalifa, Ντόχα) -ΑΝΤ1+
  • 19:00 1C – 2D, (Στάδιο Ahmad Bin Ali, Al-Rayyan) – ΑΝΤ1

Σάββατο 4 Δεκεμβρίου

  • 17:00 1D – 2C, (Στάδιο Al-Thumama, Ντόχα) – ΑΝΤ1+
  • 21:00 1B – 2A, (Στάδιο Al-Bayt, Al-Khor) – ΑΝΤ1

Κυριακή 5 Δεκεμβρίου

  • 17:00 1Ε – 2F, (Στάδιο Al-Janoub, Al-Wakrah) – ΑΝΤ1+
  • 21:00 1G – 2H, (974 Stadium, Ντόχα) – ΑΝΤ1

Δευτέρα 6 Δεκεμβρίου

  • 17:00 1F – 2E, (Στάδιο Education City, Ντόχα) – ΑΝΤ1+
  • 21:00 1H – 2G, (Στάδιο Lusail, Lusail) – ΑΝΤ1

Παρασκευή 9 Δεκεμβρίου

  • 19:00 QF1: W53 – W54, (Στάδιο Education City, Ντόχα) – ΑΝΤ1
  • 21:00 QF2: W49 – W50, (Στάδιο Lusail, Lusail) – ΑΝΤ1

Σάββατο 10 Δεκεμβρίου

  • 17:00 QF3: W55 – W56, (Στάδιο Al-Thumama, Ντόχα) – ΑΝΤ1
  • 19:00 QF4: W51 – W52, (Στάδιο Lusail, Lusail) – ΑΝΤ1

Τετάρτη 14 Δεκεμβρίου

  • 21:00 SF1: W57 – W58, (Στάδιο Lusail, Lusail) – ΑΝΤ1
  • 21:00 SF2: W59 – W60, (Στάδιο Al-Bayt, Al-Khor) – ΑΝΤ1

Σάββατο 17 Δεκεμβρίου

  • 17:00 ΤΡΙΤΗ ΘΕΣΗ – (Διεθνές Στάδιο Khalifa, Ντόχα) -ΑΝΤ1

Κυριακή 18 Δεκεμβρίου

  • 17:00 ΤΕΛΙΚΟΣ – (Στάδιο Lusail, Lusail) – ΑΝΤ1

Τοπικά

Με επιτυχία οι κρητικοί διαιτητές στα FIFA Tests που έγιναν στο Παγκρήτιο

Συνεχίστε την ανάγνωση

Α' ΕΠΣΧ

Ξεκίνησε η δουλειά στον Θησέα |pics

Συνεχίστε την ανάγνωση

Σούπερ Λιγκ 2

Στην Αναγέννηση Καρδίτσας ο Σπανός

Συνεχίστε την ανάγνωση

Δείτε Επίσης

Copyright © 2021 Sportcaster.gr | Powered by IMMKO