Connect with us

Τεχνική κολύμβηση

Μια δωδεκάδα… μετάλλια για ΝΟΧ

Πολύ καλές επιδόσεις πραγματοποίησαν οι αθλητές του Ναυτικού Ομίλου Χανίων που έλαβαν μέρος στην προτελευταία ημέρα του πανελληνίου πρωταθλήματος κατηγοριών τεχνικής κολύμβησης, συγκεντρώνοντας συνολικά δώδεκα μετάλλια.

 

Για ακόμα μια φορά τα ”παιδιά” του Ηλία Καλαμαρίδη έδειξαν με τις εμφανίσεις τους ότι το μέλλον τους ανήκει. Να υπενθυμίσουμε ότι σήμερα (31/7) θα πραγματοποιηθούν οι αγώνες που θα ρίξουν την αυλαία του πρωταθλήματος κατηγοριών. Στη συνέχεια θα ακολουθήσουν οι αγώνες OPEN WATER που θα πραγματοποιηθούν στα Ιωάννινα.

Δείτε τις διακρίσεις που πραγματοποίησαν οι αθλητές, αθλήτριες του ΝΟΧ:

Χρυσό μετάλλιο

• Σκυλουράκη Χριστιάνα 400μ. υποβρύχιο γυναικών 03:10.80
• Χατζηδάκη Ελευθερία 50μ. άπνοη κορασίδων 00:18.65

Ασημένιο μετάλλιο

• Περάκη Γεωργία 100μ. διπλά πέδιλα νεανίδων 00:50.49
• Χίνος Ιάσων 800μ. επιφάνεια ανδρών 06:46.09
• Ρημαντωνάκης Κωνσταντίνος 400μ. επιφάνεια παίδων 03:31.49
• Γκεσούλης ∆ημήτριος, Λιόλιος Ιωάννης, Σκυλουράκης Εμμανουήλ, Ρημαντωνάκης Κωνσταντίνος 4×200μ. επιφάνεια παίδων 06:39.07

Χάλκινο μετάλλιο

• Μπαλολάκη Μιχαέλα 100μ. επιφάνεια νεανίδων 00:44.72
• Μήτση Ηλιάνα, Μπαδιερίτη Νίκη, Κογιαννάκη Κωνσταντίνα, Χατζηδάκη Ελευθερία 4×200μ. επιφάνεια κορασίδων 07:09.72
• Χατζηδάκης Βασίλειος 100μ. επιφάνεια ανδρών 00:37.76
• Χατζηδάκης Βασίλειος, Χίνος Ιάσων, Τσουρουνάκης Αντώνης, Τρουλλινός Νικόλαος 4×100μ. επιφάνεια ανδρών 02:40.98
• Λιόλιος Ιωάννης 400μ. επιφάνεια παμπαίδων Α 03:52.12
• Λιόλιος Ιωάννης 50μ. άπνοη παμπαίδων Α 00:19.31

4η θέση

• Περάκη Γεωργία, Καλαμαρίδη Αικατερίνη, Μπαλολάκη Μιχαέλα, Σκυλουράκη Χριστιάνα 4×100μ. επιφάνεια γυναικών 03:06.53
• ∆ασκαλάκη Κωνσταντίνα 400μ. επιφάνεια παγκορασίδων Β 04:16.40
• Ρημαντωνάκης Κωνσταντίνος, Περάκη Γεωργία, Μπαλολάκη Μιχαέλα, Λιόλιος Εμμανουήλ 4×50μ. επιφάνεια mixed εφήβων / νεανίδων 01:16.48

5η θέση

• Βλοντάκη Ολγα 50μ. άπνοη παγκορασίδων Α 00:20.85
• Τσουρουνάκης Αντώνης 100μ. επιφάνεια ανδρών 00:38.23
• Τρουλλινός Νικόλαος 100μ. διπλά πέδιλα ανδρών 00:45.58
• Γκεσούλης ∆ημήτριος 400μ. επιφάνεια παίδων 03:37.34
• Γερουλάκης Ιωάννης 400μ. επιφάνεια παμπαίδων Α 04:07.78
• Μπριτζολάκης Φώτιος 400μ. επιφάνεια παμπαίδων Β 04:36.26

6η θέση

• Μήτση Ηλιάνα 400μ. επιφάνεια κορασίδων 03:52.43
• Ρημαντωνάκης Κωνσταντίνος 50μ. άπνοη παίδων 00:16.87

7η θέση

• Μπαδιερίτη Νίκη 400μ. επιφάνεια κορασίδων 03:53.05
• Βλοντάκη Ολγα 400μ. επιφάνεια παγκορασίδων Α 04:09.22
• Σόρκος Κίμων Ιωάννης 1500μ. επιφάνεια εφήβων 14:35.50

8η θέση

• Καντιάνη Ραφαέλα 400μ. υποβρύχιο νεανίδων 04:02.00
• Γερουλάκη ∆έσποινα 400μ. επιφάνεια παγκορασίδων Α 04:18.84
• Σκυλουράκης Εμμανουήλ 50μ. άπνοη παίδων 00:18.10

9η θέση

• Παπαντωνάκη Μαρία 50μ. άπνοη κορασίδων 00:19.78
• Λιόλιος Εμμανουήλ 100μ. επιφάνεια εφήβων 00:41.51

10η θέση

• Βλαστάκη Ηλιάνα 400μ. επιφάνεια κορασίδων 04:06.47
• Μουντάκης Οδυσσέας 50μ. άπνοη παίδων 00:18.34

11η θέση

• Γιανναράκη Ευαγγελία 400μ. επιφάνεια κορασίδων 04:09.24

14η θέση

• Καυκαλάκη Ειρήνη 100μ. επιφάνεια νεανίδων 00:50.42

17η θέση

• Μαραγκουδάκη Ναυσικά 100μ. διπλά πέδιλα νεανίδων 00:55.67

19η θέση

• Ναναδάκης Παύλος 50μ. άπνοη παίδων 00:22.61

20ή θέση

• Κογιαννάκη Κωνσταντίνα 50μ. άπνοη κορασίδων 00:20.80

23η θέση

• Καντιάνη Ραφαέλα 100μ. διπλά πέδιλα νεανίδων 00:58.05

24η θέση

• Φραντζεσκάκη Ελισάβετ 50μ. άπνοη κορασίδων 00:21.60

26η θέση

• Βλαστάκη Ηλιάνα 50μ. άπνοη κορασίδων 00:22.06

Συγχρονισμένη κολύμβηση

Στο καμπ για τις χορογραφίες των Εθνικών ομάδων οι Κρομμυδάκη, Νίκου

Συνεχίστε την ανάγνωση

Τεχνική κολύμβηση

Στην 5η θέση στο παγκόσμιο ο Τρουλλινός

Συνεχίστε την ανάγνωση

Τεχνική κολύμβηση

Στο παγκόσμιο μεγάλων αποστάσεων ο Τρουλλινός

Συνεχίστε την ανάγνωση

Δείτε Επίσης

Copyright © 2021 Sportcaster.gr | Powered by IMMKO