Τοπικά

Νίκη Σητείας: Το καλύτερο δυνατό με Ελλάς Ποντίων

Η Νίκη Σητείας τόνισε μέσω ανακοίνωσης πως παρά τα όποια προβλήματα έχουν προκύψει η ομάδα θα δώσει τον καλύτερο της εαυτό απέναντι στην Ελλάς Ποντίων, στο μεταξύ τους ματς την ερχόμενη Κυριακή (15/5).

Η Νίκη Σητείας θέλησε να ευχηθεί περαστικά στους δύο ποδοσφαιριστές της Νίκος Γαρεφαλάκη και Γιάννη Χρυσοφάκη, οι οποίοι δεν θα είναι διαθέσιμοι στο Κυριακάτικο εντός έδρας παιχνίδι με αντίπαλο την Ελλάς Ποντίων. Ο πρώτος δεν υπολογίζεται για το υπόλοιπο της χρονιάς, ενώ ο δεύτερος δεν είναι σε θέση να προσφέρει τις υπηρεσίες του στο παιχνίδι κόντρα στην πρωτοπόρο ομάδα του 7ου Ομίλου.

Ο σύλλογος της Σητείας  τόνισε ότι θα κάνει το καλύτερο δυνατό προκειμένου να πάρει ένα θετικό αποτέλεσμα κόντρα στην ομάδα από το Αιγάλεω με την ευχή να σταματήσει η ”κακοδαιμονία”.

Η σχετική ανακοίνωση αναφέρει:

Δυστυχώς δεν κατάφερε να πάρει κάτι από το χτεσινό εκτός έδρας ματς στο Ρέθυμνο με τον Αστέρα Περάματος η ομάδα μας.
Ενώ ξεκίνησε δυνατά με τρομερή ευκαιρία και χαμένο τετ α τετ από τον Γιάννη Χρυσοφάκη στο 3′ λεπτό και δοκάρι σε απευθείας εκτέλεση φάουλ του Γιακουμάκη , ήρθε ένα λάθος της άμυνας και βρεθήκαμε να κυνηγάμε το σκόρ από ένα σουτ του Ροκάκη στο 18′. Άλλη μία χαμένη ευκαιρία ξανά με το Χρυσοφακη που με κεφαλιά επιχείρησε να κρεμάσει τον αντίπαλο τερματοφύλακα χωρίς όμως να τα καταφέρει.

Στο ξεκίνημα του δευτέρου ημιχρόνου δεχθηκαμε άλλο ένα γκολ από έλλειψη συγκέντρωσης και τα υπόλοιπα είναι ιστορία. Το χειρότερο είναι γυρίσαμε με δύο ακόμα τραυματίες. Ο Νίκος Γαρεφαλακης θα χάσει τα υπόλοιπα παιχνίδια και ο Γιάννης Χρυσοφακης θα απουσιάσει από το επόμενο παιχνίδι με την Ελλάς Ποντίων στο Εθνικό Στάδιο Σητείας την Κυριακή στις 15:00.

Περαστικά και στους δύο παίκτες μας και ελπίζουμε να σταματήσει αυτή η κακοδαιμονία που μας κυνηγάει. Με όσους διαθέσιμους παίκτες έχουμε θα κάνουμε το καλύτερο δυνατό απέναντι στη πρωτοπόρο και καλύτερη ομάδα του ομίλου μας την Πρωταθλήτρια ΕΛΛΑΣ ΠΟΝΤΙΩΝ.