ΕΚΑΣΚ

Με τρομερό Κουπλάκη επέστρεψε στις νίκες ο Χανιά B.C

Με τον Κουμπλάκη να πραγματοποιεί εξαιρετική εμφάνιση για ακόμη ένα παιχνίδι ο Χανιά B.C επέστρεψε στις νίκες καθώς επικράτησε με 99-59 της Πεδιάδας.

Οι παίχτες του Θεολογίτη πέρασαν εύκολο απόγευμα απέναντι στην Πεδιάδα καθώς από το πρώτο δεκάλεπτο πήραν τον έλεγχο του αγώνα. Στην πρώτη περίοδο προηγήθηκαν με 9 πόντους 21-12, ενώ στο ημίχρονο ξέφυγαν με 22 πόντους διαφορά καθώς το σκορ έκλεισε στο 44-22. Στην τρίτη περίοδο ο Χανιά B.C συνέχισε να είναι καταιγιστικός στην επίθεση και αύξησε την διαφορά στους 28 πόντους ενώ και στην τελευταία περίοδο ο Χανιά B.C δεν έριξε ρυθμό και εκτίναξε την διαφορά στο +40 που ήταν και το τελικό αποτέλεσμα καθώς το παιχνίδι ολοκληρώθηκε με 99-59.

Για του γηπεδούχους ξεχώρισαν ο τρομερός Κουπλάκης που σημείωσε 31 πόντους ενώ 19 πέτυχε ο Πρωτοπαπαδάκης και13 ο Γεωργακόπουλος, ενώ από τους φιλοξενούμενους ξεχώρισε ο Βλάχος με 28 πόντους.

Δεκάλεπτα: 21-12, 23-10, (ημίχρονο 44-22), 28-22, 27-15
ΧΑΝΙΑ B.C. (Θεολογίτης Ι.): Καφτάνης Δ.12 (4), Κουπλάκης Δ. 31 (3), Μήλας Μ. 7, Πισλής Δ. 5, Πρωτοπαπαδάκης Β. 19 (1), Ρεντινιώτης Δ. 12, Γεωργακόπουλος Γ. 13 (1)
ΠΕΔΙΑΔΑ Α.Ο.Χ. (Κριμιλής Χ.): Βλάχος Ν. 28 (1), Κουκουλάκης Ν., Μπαμπιολάκης Α. 6, Φανουράκης Ι. 5, Κριμιλής Χ., Φωτάκης Μ. 2, Μαρκοδημητράκης Ι. 6, Ανυφαντάκης Ν. 7, Κρητικάκης Γ. 5