Connect with us

Σούπερ Λιγκ 2

Νέα νίκη για τους μικρούς των Χανίων

Δεύτερη νίκη σε ισάριθμα παιχνίδια για την ομάδα Κ20 των Χανίων, όπου με 3-0 επικράτησε της αντίστοιχης ομάδας της Επισκοπής, για την 2η αγωνιστική της Σούπερ Λιγκ 2.

Οι γηπεδούχοι άνοιξαν το σκορ στο 26ο λεπτό της αναμέτρησης, όταν ο Μάγγος αξιοποίησε την πάσα του Οικονομόπουλο και πλάσαρε ιδανικά για το 1-0.

Στο δεύτερο μέρος, οι Χανιώτες πέτυχαν ακόμα δύο τέρματα και έφτασαν έτσι στην δεύτερη νίκη τους στο πρωτάθλημα.

Ο “επαγγελματίας” Μυφτάρι αγωνίστηκε με την Κ20 σε αυτό το παιχίδι, όπου στο 52′ ευστόχησε στο πέναλτι που κέρδισε ο Οικονομόπουλος για το 2-0.

Το τελικό 3-0 διαμορφώθηκε από αυτογκόλ των παικτών της Επισκοπής, μετά από εκτέλεση κόρνερ του Γαϊτάνη στο 75ο λεπτό.

Άξιο αναφοράς ήταν ότι το ματς παρακολούθησε ο προπονητής των Χανίων, Νίκος Παπαδόπουλος, ο οποίος προσπαθεί όταν μπορεί να βρίσκεται κοντά στην ομάδα των Κ20.
Κ20 Χανιά – Κ20 επισκοπή 3-0
Γήπεδο: Βαρύπετρο
Διαιτητές: Μισαηλίδης,Κολοκοτρώνης,Μαυρεδάκης
Σκόρερ: 26′ Μάγγος, 52′ πεν. Μυφτάρι, 75′ αυτ.
Κ20 Χανιά (Βασίλης Κούτας): Δεσποτόπουλος, Μάγγος (80’ Μαλαμάς), Γαϊτάνης, Γκολόσι, Κουκουράκης, Τσουραπάς (72’ Χαλίλι), Σκέντζος, Τζαμπάζοφ (46’ λ.τρ. Μαθιουλάκης), Ανδρουλάκης (72’ Τζαλίλης), Μυφτάρι, Οικονομόπουλος (67’ Μωραϊτάκης).
Κ20 Επισκοπή (Νίκος Καραδάκης): Ανωμεριανάκης, Μέτα, Μουτσάι, Σέχου, Αγγελόπουλος, Τσιλεδάκης, Τραϊτοράκης, Μεργέμογλου, Τζωρτζινάκης, Εμμανουήλ, Καφετζής