Connect with us

Γ' Εθνική

To πέναλτι που δεν δόθηκε στον Άρη Σούδας στο 95′ | video

Δείτε την επίμαχη φάση του 95ου λεπτού, στο ματς του Άρη Σούδας με τον ΠΑΟ Ρουφ, που με το σκορ στο 1-2 ο διαιτητής Σαμιωτάκης δεν υπέδειξε την παράβαση, σηκώνοντας θύελλα αντιδράσεων στην Σούδα.

Ο Άρης Σούδας πάλεψε κόντρα στον ΠΑΟ Ρουφ, ωστόσο γνώρισε την ήττα με 2-1 για την 12η αγωνιστική της Γ’ Εθνικής, ωστόσο έχει δικαιολογημένα παράπονα από την διαιτησία του Σαμιωτάκη, που στο φινάλε του ματς και με το σκορ στο 2-1 δεν υπέδειξε πέναλτι για ανατροπή του Ροκάκη από τον Θεοδώρου.

Πιο συγκεκριμένα στο 5ο λεπτό των καθυστερήσεων, ο Ιμέρι βρήκε με τον κεφάλι τον Ροκάκη, που βρέθηκε “φάτσα” με το τέρμα και ενώ ήταν έτοιμος να πλασάρει, ο Θεοδώρου του ΠΑΟ Ρουφ φαίνεται να τον σπρώχνει με αποτέλεσμα ο ποδοσφαιριστής του Άρη να χάνει την ισορροπία του. Ο Σαμιωτάκης, αν και όπως φαίνεται στο βίντεο είχε καθαρό οπτικό πεδίο δεν υπέδειξε την παράβαση, σε μια αν μη τι άλλο καθοριστική φάση για την εξέλιξη του ματς.