Γ' ΕΠΣΧ

Ανατροπή και νίκη για τα Σφακιά

Με ανατροπή κατάφεραν τα Σφακιά να πάρουν την νίκη απέναντι στην ομάδα της Δάφνης (2-1), για την 14η αγωνιστική της Γ’ ΕΠΣΧ.

Η ομάδα των Σφακίων έφτασε τους 27 βαθμούς παραμένοντας στην 3η θέση, ενώ οι φιλοξενούμενοι με τους 21 βαθμούς κατέχουν την 6η.

Στο πρώτο ημίχρονο η Δάφνη ήταν αυτή που ευτύχησε να προηγηθεί στο 35ο λεπτό, με τους γηπεδούχους όμως να πετυχαίνουν στο δεύτερο μέρος την ολική ανατροπή και να παίρνουν την νίκη.

Στο 58ο λεπτό ο Χομπιτάκης έφερε το ματς στα ίσια, για να φέρει τούμπα το ματς ο Βούρβαχης δέκα λεπτά αργότερα. Παρά τις φάσεις που χάθηκαν στην συνέχεια και από τις δύο ομάδες, παρέμεινε έως το τέλος το 2-1.

Σφακιά – Δάφνη 2-1
Γήπεδο: Σφακιά
Διαιτητές: Παναγόπουλος, Χάμπας-Ξενάκη
Σκόρερ: 58′ Χομπιτάκης, 68′ Βούρβαχης – 35′

Σφακιά: Σφηνιαδάκης , Σκουλούδης, Δεληγιαννάκης, Χομπιτάκης, Μπαϊλάκης, Μπολιώτης, Σφηνιάς Μ., Μπούχλης Γ., Βούρβαχης, Δουρουντάκης Μ., Τζωρτζάκης Σ.(46′ Τζωρτζάκης Γ.)

Δάφνη: Μοχλάκης Εμ., Κοκολάκης Μ., Κοκολάκης Ι., Μοχλάκης Ε., Μοχλάκης Γ., Φραγγεδάκης, Μανταδάκης, Κοκκινάκης Β., Κοκκινάκης Ι., Γιανναράκης, Μπραουδάκης