Connect with us

Τεχνική κολύμβηση

15 μετάλλια ο ΝΟΧ – Ξεχώρισε η Περάκη

Με σημαντικές επιτυχίες ξεκίνησε στην πρεμιέρα των Χειμερινών αγώνων τεχνικής κολύμβησης ο ΝΟΧ, που φιλοξενούνται στο Ποσειδώνιο κολυμβητήριο της Θεσσαλονίκης – Ξεχώρισε η Περάκη που έπιασε το όριο για το Ευρωπαϊκό.

 

Η πρωταθλήτρια του Ναυτικού Ομίλου Χανίων εξασφάλισε το όριο για το ευρωπαϊκό πρωτάθλημα νέων/νεανίδων που θα διεξαχθεί στο Πόζναν της Πολωνίας το διάστημα που 20 μέχρι 26 Ιουνίου χάρη στην επίδοση της στο αγώνισμα των 100μ. διπλά πέδιλα νεανίδων. Συγκεκριμένα η επίδοση από την Περάκη ήταν 50.19.

Ο Ναυτικός Ομιλος ξεκίνησε την πορεία του στους Χειμερινούς αγώνες, κερδίζοντας 15 μετάλλια, εκ των οποίων 2 χρυσά, 10 ασημένια και 3 χάλκινα.

Οι αγώνες συνεχίζονται το Σαββατοκύριακο.

Αναλυτικότερα οι επιδόσεις για τους αθλητές του Ναυτικού Ομίλου Χανίων έχουν ως εξής:

1η θέση – Χρυσό μετάλλιο
• Ρημαντωνάκης Κωνσταντίνος 100μ. Y/B παίδων 00:40.65
• Χατζηπλή Ευαγγελία, Κογιαννάκη Κωνσταντίνα, Μήτση Ηλιάνα, Χατζηδάκη Ελευθερία 4×200μ. επιφάνειας κορασίδων 07:18.54
2η θέση – Ασημένιο μετάλλιο
• Χατζηδάκης Βασίλειος 100μ. επιφάνειας ανδρών 00:37.96
• Χίνος Ιάσων, Χατζηδάκης Βασίλειος, Τρουλλινός Νικόλαος, Τσουρουνάκης Αντώνης 4×200μ. επιφάνειας ανδρών 06:23.08
• Σκυλουράκη Χριστιάνα, Χατζηδάκης Βασίλειος, Μαραγκουδάκη Ναυσικά, Τρουλλινός Νικόλαος 4×100μ. διπλά πέδιλα mixed ανδρών/γυναικών 03:19.19
• Γκεσούλης ∆ημήτριος, Λιόλιος Ιωάννης, Σκυλουράκης Εμμανουήλ, Ρημαντωνάκης Κωνσταντίνος 4×200μ. επιφάνειας παίδων 06:52.13
• Λιόλιος Ιωάννης 100μ. επιφάνειας παμπαίδων Α 00:46.82
• Ανδρεαδάκης Ελευθέριος 100μ. επιφάνειας αγόρια 10-11 01:00.97
• Σκυλουράκη Χριστιάνα 100μ. Y/B γυναικών 00:40.52
• Περάκη Γεωργία, Ρημαντωνάκης Κωνσταντίνος, Καντιάνη Ραφαέλα, Λιόλιος Εμμανουήλ 4×100μ. διπλά πέδιλα mixed εφήβων/νεανίδων 03:23.76
• Περάκη Γεωργία 100μ. διπλά πέδιλα νεανίδων 00:50.19 (ΟΡΙΟ ΕΘΝΙΚΗΣ ΟΜΑΔΑΣ)
• Ρημαντωνάκης Κωνσταντίνος, Χατζηδάκη Ελευθερία, Μήτση Ηλιάνα, Γκεσούλης ∆ημήτριος 4×100μ. διπλά πέδιλα mixed παίδων/κορασίδων 03:32.88
3η θέση – Χάλκινο μετάλλιο
• Καπής Ευτύχιος 100μ. Y/B εφήβων 00:43.03
• Λιόλιος Ιωάννης, Μπριτζολάκης Φώτιος, Χίνος Κυριάκος, Γερουλάκης Ιωάννης 4×200μ. επιφάνειας παμπαίδων Α 08:23.20
• Χατζηδάκη Ελευθερία 100μ. Y/B κορασίδων 00:47.58
4η θέση
• Τρουλλινός Νικόλαος 100μ. διπλά πέδιλα ανδρών 00:45.92
• Ρημαντωνάκης Κωνσταντίνος 100μ. επιφάνειας παίδων 00:42.06
• Βλοντάκη Ολγα, Γερουλάκης Ιωάννης, Λιόλιος Ιωάννης, Γερουλάκη ∆έσποινα 4×100μ. διπλά πέδιλα mixed παμπαίδων/παγκορασίδων Α 03:59.99
• Βλοντάκη Ολγα, Παριωτάκη Αντωνία, ∆ασκαλάκη Κωνσταντίνα, Γερουλάκη ∆έσποινα 4×200μ. επιφάνειας παγκορασίδων Α 08:42.01
5η θέση
• Σόρκος Κίμων Ιωάννης 800μ. Υ/Β εφήβων 07:32.10
• Ρημαντωνάκης Κωνσταντίνος, Λιόλιος Εμμανουήλ, Καπής Ευτύχιος, Σόρκος Κίμων Ιωάννης 4×200μ. επιφάνειας εφήβων 06:55.38
• Σκυλουράκης Εμμανουήλ 100μ. Y/B παίδων 00:45.35
• Καντιάνη Ραφαέλα 100μ. Y/B νεανίδων 00:47.86
• Περάκη Γεωργία, Μπαδιερίτη Νίκη, Καντιάνη Ραφαέλα, Μπαλολάκη Μιχαέλα 4×200μ. επιφάνειας νεανίδων 07:21.07
• Κογιαννάκη Κωνσταντίνα 800μ. Υ/Β κορασίδων 08:19.91
• Αλπάντη Μαρία 100μ. επιφάνειας κορίτσια 10-11 01:02.22
6η θέση
• Χίνος Ιάσων 100μ. επιφάνειας ανδρών 00:40.22
• Γκεσούλης ∆ημήτριος 100μ. Y/B παίδων 00:45.78
• Μπαλολάκη Μιχαέλα 100μ. επιφάνειας νεανίδων 00:45.85
• Βλοντάκη Ολγα 100μ. επιφάνειας παγκορασίδων Α 00:53.63
7η θέση
• Γερουλάκης Ιωάννης 100μ. επιφάνειας παμπαίδων Α 00:51.82
• Μπριτζολάκης Φώτιος 100μ. επιφάνειας παμπαίδων Β 01:01.40
• Μήτση Ηλιάνα 100μ. Y/B κορασίδων 00:50.67
• Γερουλάκη ∆έσποινα 100μ. επιφάνειας παγκορασίδων Α 00:55.89
• ∆ασκαλάκη Κωνσταντίνα 100μ. επιφάνειας παγκορασίδων Β 00:58.41
8η θέση
• Λιόλιος Εμμανουήλ 100μ. επιφάνειας εφήβων 00:43.22
• Μουντάκης Οδυσσέας 100μ. Y/B παίδων ∆ 00:52.92
• Παπαντωνάκη Μαρία 100μ. επιφάνειας κορασίδων 00:50.24
9η θέση
• Σκυλουράκης Εμμανουήλ 100μ. επιφάνειας παίδων 00:45.66
• Φραγκιουδάκης Ελευθέριος 100μ. Y/B παίδων 00:59.90
• Φραγκιουδάκης Δημήτριος100μ. επιφάνειας παμπαίδων Β 01:02.69
• Μπαδιερίτη Νίκη 100μ. επιφάνειας κορασίδων 00:50.42
• Καντιανη Ειρηνη 100μ. επιφάνειας παγκορασίδων Β 01:03.30
10η θέση
• Βασιλαντωνάκης Στυλιανός 100μ. επιφάνειας παμπαίδων Β 01:04.24
• Βλαστάκη Ηλιάνα 100μ. Y/B κορασίδων 00:54.35
11η θέση
• Χίνος Κυριάκος 100μ. επιφάνειας παμπαίδων Β 01:04.42
• Ανδρεαδάκη Αριάδνη 100μ. Y/B κορασίδων 00:58.31
• Παριωτάκη Αντωνία 100μ. επιφάνειας παγκορασίδων Α 01:04.21
12η θέση
• Μπαδιερίτης Κυριάκος 100μ. επιφάνειας παμπαίδων Β 01:05.30
• Τσεκούρα Αικατερίνη 100μ. διπλά πέδιλα παγκορασίδων Β 01:18.78
13η θέση
• Μαραγκουδάκη Ναυσικά 100μ. διπλά πέδιλα νεανίδων 00:56.06
15η θέση
• Ανδρεαδάκης Παναγιώτης 100μ. επιφάνειας παίδων 00:48.93
16η θέση
• Ανδρεαδάκη Αριάδνη 100μ. επιφάνειας κορασίδων 00:55.35
18η θέση
• Φραγκιουδάκης Ελευθέριος 100μ. επιφάνειας παίδων 00:51.83
• Πρασιανάκης Γεώργιος 100μ. διπλά πέδιλα παίδων 01:00.16
19η θέση
• Μαραγκουδάκη Γαβριέλα 100μ. επιφάνειας κορασίδων 01:02.76
21η θέση
• Μουντάκης Οδυσσέας 100μ. επιφάνειας παίδων 00:55.83
22η θέση
• Πρασιανάκης Γεώργιος 100μ. επιφάνειας παίδων 00:55.92

Τεχνική κολύμβηση

Στα Χανιά για το αναπτυξιακό ο Γιάννης Καλαϊτζογλίδης

Συνεχίστε την ανάγνωση

Τεχνική κολύμβηση

Θετική η παρουσία των 30 αθλητών του ΝΟΧ στο Περιστέρι

Συνεχίστε την ανάγνωση

Τεχνική κολύμβηση

Σε κάλεσμα επίδειξης του ΝΟΡ ανταποκρίθηκε ο ΝΟΧ |pics

Συνεχίστε την ανάγνωση

Δείτε Επίσης

Copyright © 2021 Sportcaster.gr | Powered by IMMKO