Βόλεϊ

Υπέκυψε ο ΟΦΗ στην ανωτερότητα του Φοίνικα Σύρου

Δεν τα κατάφερε κόντρα στον Φοίνικα Σύρου ο ΟΦΗ, γνωρίζοντας την ήττα με 3-0 σετ.

Ο ΟΦΗ πάλεψε πολύ κόντρα στον Φοίνικα Σύρου, όμως δεν κατάφερε να πάρει τη δεύτερη συνεχόμενη νίκη του στην Volley League. Στον αγώνα που έγινε για την 12η αγωνιστική, η ομάδα του Κώστα Δεληκώστα ήταν πολύ ανταγωνιστική στο πρώτο σετ, φτάνοντας τη διαφορά έως και το 22-18 στην τελική ευθεία, όμως οι φιλοξενούμενοι με ένα μεγάλο σερί πήραν τη νίκη.

Η ομάδα της Σύρου ήταν αρκετά ανώτερη στο δεύτερο και τρίτο σετ και έφτασε στη νίκη με 3-0 σετ, με τον ΟΦΗ να μένει στους 6 βαθμούς και την έβδομη θέση.

Την ανοδική του πορεία στο πρωτάθλημα της Volley League επιβεβαίωσε ο Φοίνικας Σύρου που επιβλήθηκε με 3-0 σετ του ΟΦΗ στο Ηράκλειο για τη 12η αγωνιστική.