Γ' Εθνική

H ένταση στο φινάλε του ματς στην Σούδα | pics

Έντονες ήταν οι διαμαρτυρίες από πλευράς Πανιωνίου, μετά την ολοκλήρωση του αγώνα με τον Άρη Σούδας και το ισόπαλο 0-0, καθώς παίκτες και παράγοντες του “Ιστορικού” την… έπεσαν στον διαιτητή Βασάκη και τους βοηθούς του.

Και “τρίτο” ημίχρονο είχε η αναμέτρηση του Άρη Σούδας με τον Πανιώνιο, καθώς μετά το τελευταίο σφύριγμα του διαιτητή, από την πλευρά της ομάδας της Νέα Σμύρνης υπήρξαν έντονα παράπονα προς το διαιτητικό τρίο, κυρίως για την φάση του 88ου λεπτού, όπου οι φιλοξενούμενοι ζήτησαν πέναλτι.

Ο Βασιλάκης μάρκαρε αντικανονικά τον Αργυρίου, με τον Βασάκη και τον βοηθό του να δίνουν φάουλ και όχι πέναλτι. Αυτή η φάση σήκωσε θύελλα αντιδράσεων από την πλευρά των φιλοξενούμενων, που επίσης διαμαρτυρήθηκαν για τα λεπτά των καθυστερήσεων, καθώς θεωρούν πως ο Βασάκης σφύριξε νωρίτερα τη λήξη.

Πάντως, μετά το τελευταίο σφύριγμα ακολούθησε μεγάλη ένταση και χρειάστηκε η παρέμβαση των ψυχραιμότερων για να ηρεμήσουν τα πνεύματα, καθώς απειλήθηκε… σύρραξη.