Πινγκ Πονγκ

Σπουδαίας σημασίας νίκη για ΟΑΧ στην Α1 – Ήττα για Ρέθυμνο

Μια πολύ σημαντική νίκη κατάφερε να σημειώσει ο ΟΑΧ στο πλαίσιο της 7ης αγωνιστικής για το πρωτάθλημα πινγκ πονγκ της Α1 Εθνικής κατηγορίας.

Η χανιώτικη ομάδα στο πλαίσιο της 7ης αγωνιστικής της Α1 κατηγορίας νίκησε τον Ιφιτο Πατρών με 3-1 σετ στο στάδιο Ειρήνης και Φιλίας και προσπέρασε τον αντίπαλό της στην βαθμολογία του 2ου ομίλου.

Ο ΟΑΧ πήρε την σπουδαίας σημασίας νίκη χάρη χάρη στις δύο νίκες του Μπόσκοβιτς και τη μία του Σγουρομάλλη διπλασιάζοντας έτσι τις επιτυχίες του για φέτος σε βάρος του συγκεκριμένου αντιπάλου του.

Αυτό ήταν και το ζητούμενο γι’ αυτή την σειρά των δύο ματς που δόθηκαν το Σάββατο (8/1) για τον ΟΑΧ στο στάδιο Ειρήνης και Φιλίας, χάνοντας στη συνέχεια αυτό που ακολούθησε από την ΑΕΚ με 3-0. Ο ΟΑΧ αγωνίστηκε και στα δύο με τους Μπόσκοβιτς, Σγουρομάλλη και Αλεξανδρόπουλο.

Πλέον, απομένει ένα ακόμα παιχνίδι για την κανονική περίοδο το οποίο θα διεξαχθεί το επόμενο Σάββατο 15 Ιανουαρίου κόντρα στον Παναθηναϊκό ενώ αργότερα θ’ ακολουθήσουν τα πλέι οφ.

Σημειώνεται πως την αποστολή για μία ακόμα φορά συνόδευσε η γενική γραμματέας του ΟΑ Χανίων, Κική Ερηνάκη.

Από την άλλη ο ΟΕΑ Ρεθύμνου έδωσε ένα παιχνίδι κόντρα στον πρωτοπόρο Παναθηναϊκό, από τον οποίο γνώρισε την ήττα με 3-0 σετ. Η ρεθυμνιώτικη ομάδα ισοβαθμεί  έτσι με τον ΟΑΧ στην βαθμολογία, έχοντας όμως ένα ματς λιγότερο.