Γ' Εθνική

Live Μανδραϊκος – Απόλλων | 2-1 τελικό

Παρακολουθήστε live από το sportcaster.gr την εξέλιξη του εκτός έδρας αγώνα του Απόλλωνα με τον Μανδραϊκό.

To live ανανεώνεται μόνο του…

ΤΕΛΟΣ ο Απόλλωνας δεν τα κατάφερε και ηττήθηκε με 2-1 και πλέον χρειάζεται τελευταία αγωνιστική να προκύψει νικητής στην αναμέτρηση ΑΟΤ – Μανδραϊκός.

96′ Μεγάλη ευκαιρία για τον Απόλλωνα με τους αμυντικούς με αυτοθυσία να διώχνουν σε κόρνερ.

Στις καθυστερήσεις πλέον το ματς του Απόλλωνα

Αν παραμείνουν έτσι τα αποτελέσματα τότε τελευταία αγωνιστική ΑΟΤ και Μανδραϊκός σε περίπτωση ισοπαλίας ανεβαίνουν χέρι-χέρι στην Γ’ Εθνική.

Στο 84′ ο ΑΟΤ σκοράρει και προηγείται με 1-0 του Ρεθυμνιακού και αλλάζουν πλέον τα δεδομένα…

Στο 80′ παραμένει και το 0-0 στο ματς ΑΟΤ – Ρεθυμνιακός και στο 85′ πλέον στο Δημοτικό της Μάνδρας παραμένει το 2-1

Μπήκαμε στο τελευταίο δεκάλεπτο της αναμέτρησης όλα για όλα από τον Απόλλωνα που ψάχνει γκολ ανόδου

Ο Γιάννης Μποτωνάκης με “συστημένη” μπαλιά βρίσκει τον Βαγγέλη Μαρκουλάκη ο οποίος με κεφαλιά μέσα από την περιοχή γράφει το 2-1

ΓΚΟΟΟΟΟΛ στο 74′ μειώνει ο Απόλλωνας και μπαίνει ξανά στο κόλπο της ανόδου.

71′ Παραμένει το προβάδισμα για τον Μανδραϊκό ο οποίος αν παραμείνει και το 0-0 όπως έιναι στο 68′ το ματς ΑΟΤ – Ρεθυμνιακός τότε θα ταξιδεύει για… τρια αποτελέσματα στην Κρήτη καθώς ακόμη και με ήττα μέχρι 3 γκολ έχει την ισοβαθμία.

Δύσκολα τα πράγματα για τον Απόλλωνα καθώς χάνει και την ισοβαθμία στο goal difference

60′ 2-0  Μια ολιγωρία της άμυνας του Απόλλωνα μετά από την απόκρουση του Τσίτσα Δάσκαλος και Πετσίτης πάνω στην μπάλα η οποία καταλήγει στα δίχτυα απο την κακή απομάκρυνση.

58′ καλός ρυθμός στο δεύτερο μέρος και λίγο πιο “σκληρό” το ματς με το 1-0 να παραμείνει

52′ Καλό το ξεκίνημα με ρυθμό και τις δυο ομάδες να έχουν ήδη απο μια τελική στο δεύτερο μέρος χωρίς όμως να σκοράρουν

7. Ρεθυμνιακός (5) 1 (3-10)

Τέλος πρώτου ημιχρόνου με τον Απόλλωνα να δέχεται γκολ νωρίς και να μην μετουσιώνει σε τέρματα τις δικές του φάσεις.

45′ Δυνατό σουτ από τον Χρήστο Μαρκουλάκη η μπάλα κοντράρει και ο Απόλλων κερδίζει το 4ο κορνερ του στο ματς.

38′ Ο Μανδραϊκός “πατάει” πάνω στο 1-0 απο το ξεκίνημα την ίδια ώρα που ο Απόλλωνας έχει απειλήσει κυρίως από στημένες φάσεις χωρίς όμως να ανησυχήσει ιδιαίτερα τους γηπεδούχους.

Μισή ώρα συμπληρωμένη στα ματς ο Μανδραϊκός πάντα στο 1-0 και ΑΟΤ-Ρεθυμνιακός στο 0-0

29′ Ο Απόλλων γίνεται και πάλι απειλητικός με το 3ο του κόρνερ στο ματς με τον Μποτωνάκη να το εκτελεί και ο Μάνος Ψαράκης με φοβερή κεφαλιά στέλνει την μπάλα λίγο άουτ

26′ δυο συνεχόμενα κόρνερ για τον Απόλλωνα ο οποίος απειλεί με ισοφάριση χωρίς όμως να τα καταφέρει αρχικά ο Γιάννης Μποτωνάκης δοκίμασε απευθείας με τον παντίδο να διώχνει σε νέο κορνερ.

20΄Έχει ισορροπήσει το ματς ο Απόλλωνας μετά το αρχικό “μουδιασμένο” ξεκίνημα του.

Στο άλλο ματς Α.Ο. Τυμπακίου – Ρεθυμνιακός στο 0-0 στο 18′ της αναμέτρησης

15′ Νέα ευκαιρία για τον Μανδραϊκό ο οποίος έχει μπει δυνατά στο ματς και έχει την υπεροχή και το προβάδισμα στο σκορ.

5′ Ευκαιρία για τον Απόλλωνα με τον Μάνο Ψαράκη να βρίσκεται σε επίκαιρη θέση χωρίς όμως να βρει στόχο.

3′ 1-0 Ιδανικό ξεκίνημα για τον Μανδραϊκό ο οποίος ανοίγει το σκορ με το ξεκίνημα του ματς όταν ο Χαλβατζίου έβγαλε σέντρα και με ένα εναέριο σουτ ο Πετσίτης έστειλε την μπάλα στα δίχτυα

Ξεκίνησε και το ματς ανάμεσα στο Τυμπάκη και τον Ρεθυμνιακό το οποίο ενδιαφέρει άμεσα τόσο τον Μανδραϊκό όσο και τον Απόλλωνα Αγίου Ιωάννη.

Στο Δημοτικό Γήπεδο της Μάνδρας ο Μανδραϊκος φιλοξενεί τον Απόλλωνα σε ένα κρίσιμο ματς και για τις δυο ομάδες.

Δείτε τις συνθέσεις με τις οποίες ξεκινούν οι δυο ομάδες.

Μανδραϊκος (Σωτήρης Τζουμερκιώτης): Μαβίδης Λογοθέτης Α., Φραγκόπουλος, Λαμπρίδης, Παντίδος, Καλλικάντης, Λελούδας, Πετσίτης, Πασαλίδης Χρ., Χαλβαντζίου, Γιουκαρής

Απόλλων (Αντώνης Συροκάκης): Τσίτσα, Μαρκουλάκης Χ. Μαρκουλάκης Ευ, Μερόλλι, Παληγεώργος,Πενταράκης, Τσόλης Ψαράκης Α. Ψαράκης Εμ.