Γιούχτας

Με ισοπαλία αποχαιρέτησε την Super League 2 ο Γιούχτας

Ο Γιούχτας ολοκλήρωσε την παρουσία του στην Super League 2 με λευκή ισοπαλία κόντρα στον Διαγόρα Ρόδου

Σε ένα παιχνίδι δίχως πολλές καλές στιγμές, Γιούχτας και Διαγόρας Ρόδου αναδείχθηκαν ισόπαλοι με 0-0 στις Αρχάνες. Ο Γιούχτας αποχαιρέτησε την κατηγορία με ισοπαλία, καθώς τη νέα σεζόν θα αγωνίζεται στην Γ’ Εθνική.

Δύο σουτ στις αρχές του δευτέρου ημιχρόνου, ένα του Νοικοκυράκη και ένα του Βρετού,απείλησαν την εστία του Αυγερινού αλλά τίποτα παραπάνω.

Το φιλμ του αγώνα

• 11’ Πρώτη καλή στιγμή για τον Γιούχτα! Ο Νοικοκυράκης έφερε την μπάλα στην καρδιά της άμυνας έπειτα από εκτέλεση φάουλ, με τον Κόλα να παίρνει την κεφαλιά στέλνοντας την μπάλα λίγο πάνω απ’ την εστία.
  • 13’ Ο Κωστανάσιος απ’ τα αριστερά δοκιμάσει μια σέντρα – σουτ με την μπάλα να περνάει παράλληλα απ’ το οριζόντιο δοκάρι, φέρνοντας ξανά ανησυχία στην άμυνα των αντιπάλων.
  • 16’ Ο Κόλα απειλεί, με δυνατό σουτ έξω απ’ την περιοχή στέλνοντας την μπάλα λίγο δίπλα απ’ το αριστερό κάθετο δοκάρι.
  • 33’ Ο Keet με σουτ από μακρινή απόσταση στέλνει την μπάλα στα χέρια του Μακατουνάκη.
  • 37’ Δοκάρι για τον Γιούχτα! Ο Κωστανάσιος από διαγώνια θέση κάνει το συρτό σουτ με την μπάλα να χτυπάει στο δεξι κάθετο δοκάρι.
  • 39’ Μεγάλη απόκρουση του Μακατουνάκη σε σουτ του Ταχματζίδη.
  • 42’ Ο Βρετός πατάει με προϋποθέσεις περιοχή, κάνει το σουτ απ’ τα δεξιά με τον Αυγερινό να μπλοκάρει.
  • 44’ Πρώτη αναγκαστική αλλαγή για τον Γιούχτα, με τον Κωστανάσιο έπειτα από χτύπημα να αποχωρεί απ’ το ματς δίνοντας την θέση του στον Αλεξόπουλο.
  • 52’ Ο Νοικοκυράκης βρίσκει χώρο έξω απ’ την περιοχή και προσπάθησε να «κρεμάσει» τον Αυγέρη, με την μπάλα να καταλήγει πάνω απ’ τα δοκάρια.
  • 55’ Ο Βρετός σουτάρει απ’ το ύψος του πέναλτι με την μπάλα να περνάει πάνω απ’ την εστία.
  • 58’ Ωραίο σουτ απ’ τον Μπουτσάκη έξω απ’ την περιοχή η μπάλα περνάει λίγο εξω.
  • 60’ Δυο αλλαγές για τον Γιούχτα, με τους Κίσσα και Ροβίθη να αντικαθιστούν τους Μπουτσάκη και Βρεττό.
  • 62’ Διπλή χαμένη ευκαιρία για την ομάδα μας. Ο Δασκαλάκης έστειλε την μπάλα πάνω στον Αυγέρη και στην επαναφορά ο Ροβίθης με κεφαλιά ανάγκασε τον αντίπαλο γκολκιπερ να αποκρούσει ξανά.
  • 67’ Ο Μπουρσέλης βάζει την μπάλα στην περιοχή με σέντρα ακριβείας, εκεί όπου με κεφαλιά ο Αλεξόπουλος αναγκαζει τον Αυγερινο να μπλοκάρει.
  • 68’ Διπλή αλλαγή για τον Γιούχτα την ομάδα μας. Ο Τζανής αντικαθιστά τον Θεοδωράκη καθώς και ο Καπετανάκης τον Μακατουνάκη, κάνοντας αντίστοιχα ντεμπούτο στην Super League 2.
  • 80’ Κίτρινη κάρτα στον Κίσσα.
  • 88’ Διαγώνιο σουτ από τον Βολάκη, η μπελά περνάει άουτ.
  • 90’ Ο Μούντες σουτάρει με την μπάλα να βρίσκει σε σώματα και να καταλήγει στα χέρια του Καπετανάκη.

Γιούχτας (Κώστας Ανυφαντάκης): Μακατουνάκης (Καπετανάκης 68’) Liporace, Μπουρσέλης, Κόλα, Κορνιλάκης, Θεοδωράκης (Τζανής 68’), Μπουτσάκης (Κίσσας 60’), Δασκαλάκης, Νοικοκυράκης, Κωστανάσιος (Αλεξόπουλος 44’), Βρετός (Ροβίθης 60’)

Διαγόρας (Ράμπο Ντοστανιτς): Αυγερινός, Arias, Μανωλάκης, Δημητρίου, Σταματούλας, Παπατόλιος (Rodriguez 78’) Μασούρας (Μούντες 60’) Τσιαντούλας, Keet (Βολάκης 60’), Λεσάι (Κλωνάρης 83’) Ταχματζίδης (Matyjewicz 78’)