Χανιά

LIVE | Χανιά – Ηλιούπολη 6-2 | Τελικό

Παρακολουθήστε live, μέσα από το sportcaster.gr την εξέλιξη του αγώνα των Χανίων με την Ηλιούπολη

Το live ανανεώνεται μόνο του…

Μπείτε στο Live:

Τέλος στο ματς: Χανιά-Ηλιούπολη 6-2

92’ ΓΚΟΟΟΟΛ ΓΙΑ ΤΑ ΧΑΝΙΑ!
Σουτ του Σερβιλάκη, η μπάλα βρίσκει στο δοκάρι και γκολ

90′ 3 λεπτά οι καθυστερήσεις

82′ Ο Βόρφι στη θέση του Μανουσάκη

81’ ΓΚΟΟΟΟΛ ΓΙΑ ΤΑ ΧΑΝΙΑ ΚΑΙ 5-2!
Ο Μάναλης κάνει το 5-2 μετά από ασίστ του Νίλι με πλασέ

78’ Σουτ του Σερβιλάκη, απέκρουσε ο Πολίτης και ο Μάναλης δεν πρόλαβε την προβολή

68’ ΓΚΟΛ ΓΙΑ ΤΗΝ ΗΛΙΟΥΠΟΛΗ ΠΟΥ ΜΕΙΩΝΕΙ ΣΕ 4-2
Λάθος των αμυντικών, ο Κόστα βρίσκεται απέναντι στον Καλογεράκη, δίνει στον Παντελίδη και εκείνος κάνει το 4-2. Οι παίκτες των Χανίων διαμαρτυρήθηκαν για οφσάιντ στην τελευταία πάσα.

64′ ΓΚΟΟΟΟΟΟΟΟΟΛ ΓΙΑ ΤΑ ΧΑΝΙΑ!
Ο Μιούλερ που πέρασε πριν λίγο στο παιχνίδι κάνει το 4-1! Από συρτή σέντρα του Νίλι, ο Μιούλερ σκοράρει με πλασέ στην αριστερή γωνία

61’ Σερβιλάκης και Μιούλερ περνούν στις θέσεις των Σιλά και Κόλα

58’ Αλλαγή για την Ηλιούπολη: Ο Κόστα στη θέση του Φρίμπονγκ

54’ Δύο αλλαγές για τα Χανιά: Μπάτζιος και Κατσούρρι εκτός, Σέχου και Νίλι εντός

46′ Πρώτη αλλαγή για την Ηλιούπολη: Ανδρέου εξω μεσα Λατίνοβιτς

46′ Σέντρα στο δεύτερο ημίχρονο

45′ Φινάλε στο πρώτο ημίχρονο: Χανιά – Ηλιούπολη 3-1

45′ Έχουμε μπει στις καθυστερήσεις, που είναι 2 λεπτά

41′ Πολύ καλό σουτ του Κόλα, η μπάλα περνάει δίπλα από το αριστερό δοκάρι

40′ Ο Μάναλης βρίσκει τον Μανουσάκη με ωραία κάθετη, διώχνει στη γωνία του ο Πολίτης

37′ Μετά από κόρνερ, ο Μανουσάκης προσπαθεί να απειλήσει από τα αριστερά, δύσκολα σε κόρνερ ο Πολίτης

33′ Φαουλ του Κόλα διώχνει δύσκολα με γροθιές ο Πολίτης

30′ ΓΚΟΟΟΟΟΟΟΛ ΓΙΑ ΤΑ ΧΑΝΙΑ ΚΑΙ 3-1!
Ο Μάναλης σκοράρει για το 3-1! Ο Κόλα κάνει τη σέντρα, οι αμυντικοί δεν διώχνουν σωστά και ο Μάναλης με διαγώνιο σουτ σκοράρει

26’ ΓΚΟΟΟΟΟΛΛ ΓΙΑ ΤΑ ΧΑΝΙΑ!!!
Από το κόρνερ του Κόλα ο Λεμονής κάνει το πλασέ στο δεύτερο δοκάρι και βάζει μπροστά στο σκορ ξανά τα Χανιά!

25′ Σέντρα του Τσορνομάζ, γυριστό του Μανουσάκη, διώχνει σε κόρνερ ο Πολίτης

19′ ΓΚΟΛ ΓΙΑ ΤΗΝ ΗΛΙΟΥΠΟΛΗ
Ο Παντελίδης εκτελεί το πέναλτι στο κέντρο της εστίας και κάνει το 1-1

18′ ΠΕΝΑΛΤΙ ΓΙΑ ΤΗΝ ΗΛΙΟΥΠΟΛΗ
Ο Μπάτζιος ανέτρεψε τον Παντελίδη και ο διαιτητής έδειξε την άσπρη βούλα – Διαμαρτυρίες από τους παίκτες των Χανίων

13′ Τραυματισμός για τον Τσορνομάζ, με το κεφάλι του να έχει ανοίξει έπειτα από σύγκρουση στον αέρα με τον Βασιλούδη – Κίτρινη κάρτα στον Βερνάδο, ο οποίος δημιούργησε ένταση στη φάση του φάουλ

10′ Βγαίνει στην κόντρα η Ηλιούπολη, κάνει ένα σουτ από τα όρια της περιοχής ο Γκοτσούλιας, αλλά είναι άστοχος. Πριν την αντεπίθεση της Ηλιούπολης, Μανουσάκης και Τσορνομάζ σούταραν από πλεονεκτική θέση αλλά οι αμυντικοί μπλόκαραν

5’ ΓΚΟΟΟΟΟΛ ΓΙΑ ΤΑ ΧΑΝΙΑ
Σέντρα Κατσούρρι από τα δεξιά, κεφαλιά του Μάναλη και 1-0!

3’ Φαόυλ του Κόλα από τα δεξιά, παίρνει την πρώτη κεφαλιά ο Μπάτζιος, ο Μάναλης κάνει το κοντρόλ με το γόνατο και το σουτ του περνάει δίπλα από το δεξί δοκάρι

1′ Ξεκίνησε το παιχνίδι

15:44 Σε περίπου 15 λεπτά η σέντρα στα Περιβόλια

15:38 Τα Χανιά δίνουν σήμερα το τελευταίο τους παιχνίδι για την φετινή σεζόν θέλοντας τη νίκη

15:30 Καλησπέρα σε όλους! Μαζί θα παρακολουθήσουμε το παιχνίδι των Χανίων με την Ηλιούπολη στα Περιβόλια. Η αναμέτρηση θα ξεκινήσει στις 16:00

Έτσι ξεκινούν οι δύο ομάδες

Χανιά (Γιάννης Ταουσιάνης): Καλογεράκης, Μπάτζιος, Μαζουλουξής, Κατσούρρι, Σιλά, Τσορνομάζ, Λεμονής, Τσέλιος, Μανουσάκης, Μάναλης, Κόλα
Στον πάγκο: Πενταράκης, Σέχου, Κουκουράκης, Σερβιλάκης, Βόρφι, Μιούλερ, Νίκολιτς, Νίλι

Ηλιούπολη (Νίκος Παντέλης): Πολίτης, Τοπάλ, Τσαφταρίδης, Βασιλούδης, Παντελίδης, Κρέτση, Γκοτσούλιας, Ανδρέου, Φουρλάνος, Φρίμπονγκ, Βερνάδος
Στον πάγκο: Περιστερίδης, Λατίνοβιτς, Κόστα, Βοσνακίδης