Β' ΕΠΣΧ

Πέρασε από το Νιο Χωριό η Ασπίδα

Η Ασπίδα επικράτησε με 3-2 του Τιτάνα στο Νιο Χωριό

Αρκετά ενδιαφέρον παιχνίδι με πέντε γκολ και νικήτρια την Ασπίδα πραγματοποιήθηκε σήμερα στο Νιο Χωριό για την 23η αγωνιστική της Β’ ΕΠΣΧ. Πιο συγκεκριμένα, η Ασπίδα επικράτησε με 3-2 του Τιτάνα με γκολ στο φινάλε, ανεβαίνοντας στους 25 βαθμούς.

Ο Περογαμβράκης άνοιξε το σκορ στο 12ο λεπτό, με τη απάντηση του Τιτάνα να είναι άμεση αφού ισοφάρισε στο 20’ με τον Τζαποσβίλι. Οι φιλοξενούμενοι ανέκτησαν αμέσως το προβάδισμά τους με τον Κυριτσιμπασάκη να κάνει το 1-2 δύο λεπτά αργότερα, όμως η ομάδα των Καλυβών δεν εγκατέλειψε την προσπάθεια ισοφαρίζοντας εκ νέου στο 29’ με τον Καπλάνη.

Τελικά η ομάδα του Ναυστάθμου πήρε το τρίποντο, με τον Περογαμβράκη να της δίνει τη νίκη στο 81’.

Τιτάν – Ασπίδα 2-3

Β’ ΕΠΣΧ: 23η αγωνιστική
Γήπεδο:  Νιο Χωριό
Σκόρερ: 20′ Τζαποσβίλι, 29′ Καπλάνης/12′, 81′ Περογαμβράκης Γ., 22′ Κυριτσιμπασάκης
Διαιτητής: Κουκουράκης
Βοηθοί: Παναγόπουλος – Λεκάκης
Οι συνθέσεις:

Τιτάν: Μουσουράκης (77’ Ψαρουδάκης), Κοκκινάκης, Αννιτσάκης (51’ Ζομπανάκης), Μουτσάκης, Ματζοράκης (59’ Χαροκοπάκης), Τζαποσβίλι, Σπαθαράκης, Φραγκιαδάκης, Καπλάνης (77’ Γιαννολάρης), Ματζοράκης, Ευθυμάκης

Ασπίδα: Βουλγαράκης, Χρυσικόπουλος, Χατζημαργαρίτης, Τσέλικας, Καπετανάκης, Φακής (46’ Σπουργίτης), Σισώης, Αποστολάκης (56’ Παχάκης), Θέος (56’ Τσαούσης), Κυριτσιμπασάκης, Περογαμβράκης Γ. (86’ Λυμπεράκης)