Εθνική Ελλάδος

Η Σαρρή λύτρωσε την Ελλάδα και την οδήγησε σε σπουδαία νίκη!

Η διεθνής Χανιώτισσα αθλήτρια με εύστοχο χτύπημα πέναλτι χάρισε στην Εθνική Γυναικών μια πολύ σημαντική νίκη επί των Ν. Φερόε με 1-0.

Με το δεξί ξεκίνησε τις υποχρεώσεις της η Εθνική Γυναικών στην προκριματική φάση του Ευρωπαϊκού Πρωταθλήματος 2025 στο παιχνίδι που έγινε στο Ηράκλειο και το γήπεδο του ΟΦΗ. Οι διεθνείς μας ήταν ανώτερες από τις φιλοξενούμενες, είχαν ευκαιρίες για ν’ ανοίξουν το σκορ ωστόσο το πρώτο ημίχρονο έληξε ισόπαλο δίχως τέρματα.

Τελικά το γκολ που χάρισε τη νίκη στην Ελλάδα το πέτυχε η Βεατρίκη Σαρρή στο 57ο λεπτό με την Χαλατσογιάννη να κερδίζει πέναλτι.

Την εκτέλεση ανέλαβε η διεθνής Χανιώτισσα που ευστόχησε διαμορφώνοντας το τελικό 1-0.

ΠΡΟΚΡΙΜΑΤΙΚΑ EURO 2025 ΓΥΝΑΙΚΩΝ / ΕΛΛΑΔΑ – ΝΗΣΙΑ ΦΕΡΟΕ (ΣΤΕΦΑΝΟΣ ΡΑΠΑΝΗΣ / EUROKINISSI)

Δυσκολεύτηκε χωρίς την Παπαδάκη η Εθνική κόντρα στην Ιρλανδία

Μπάσκετ

Σπανούλης: «Είμαστε έτοιμοι, σκεφτόμαστε μόνο το παιχνίδι της Τετάρτης»

Ασταμάτητη η Χανιώτισσα Παπαδάκη οδήγησε την Εθνική Νέων Γυναικών σε νίκη κόντρα στην Ιρλανδία