Ακαδημίες

Μικτές Κ16: Πέρασε με πεντάρα από το Μισαδάκειο το Ρέθυμνο

Μετά τη νίκη της Μικτής Κ14, και η Κ16 του Ρεθύμνου πέρασε με επιβλητική εμφάνιση από το Λασίθι

Η Μικτή Κ16 της ΕΠΣ Ρεθύμνου επικράτησε με το ευρύ 5-0 της αντίστοιχης ομάδας του Λασιθίου. Το παιχνίδι έγινε στο πλαίσιο της εξ αναβολής 3ης αγωνιστικής του Πανελληνίου Πρωταθλήματος Προεπιλογής Εθνικών Ομάδων στο Μισαδάκειο.

Το σκορ άνοιξε με σουτ στο 4ο λεπτό ο Τσόγκας, ενώ στο 29’ ο Αναστασιάδης έκανε το 0-2 για τους φιλοξενούμενους, επίσης με σουτ. Η… ιστορία του σκοραρίσματος συνεχίστηκε στο δεύτερο ημίχρονο με τον Γκίνι να πετυχαίνει δύο τέρματα στο 51’ και στο 57’, και τον Σιμονάι να διαμορφώνει το τελικό 0-5 στο 62ο λεπτό.

Μάλιστα το Ρέθυμνο είχε μία μοναδική ευκαιρία να πετύχει και έκτο γκολ, με τον Κοσκινά να σημαδεύει το δοκάρι στο 85’.

Κ16 Λασίθι – Ρέθυμνο 0-5

Πανελλήνιο Πρωτάθλημα Προεπιλογής Εθνικών Ομάδων: 3η αγωνιστική (εξ αναβολής)
Σκόρερ: 4’ Δ. Τσόγκας, 29’ Σπ. Αναστασιάδης, 51’, 57’Γκίνι, 62’ Σιμονάι
Γήπεδο: Μισαδάκειο
Διαιτητής: Κυριακόπουλος (Ηρακλείου)
Βοηθοί: Αξιώτης, Μπατζακάκης (Ηρακλείου)
Οι συνθέσεις:

Λασίθι (Γιώργος Σταυρακάκης): Κέσκος, Ερ. Γκεβάνι (31’ λ.τ. Ι. Παπαδάκης), Ρουσάι, Αναγνωστόπουλος, Εντ. Γκεβάνι (82’ Ποτουρής), Στεφανάκης (82’ Χρυσοφάκης), Ξωμεριτάκης (82’ Χριστοδουλάκης), Τοπούζι (46’ Σφυράκης), Μαρινάκης, Μ. Βάρδας, Μπαχλιτζανάκης.

Ρέθυμνο (Παναγιώτης Καραντάθας): Μπεκ, Καζαμίας, Φερχάτι (67’ Τσικνάκης), Γκιόκα, Αιμ. Κοσκινάς, Ανδριώτης, Σπ. Αναστασιάδης (78’ Κλίνης), Στ. Παπαδάκης (67’ Μαρκάκης), Γκίνι (73’ Παπαγιαννάκης), Δ. Τσόγκας (78’ Λαγκουβάρδος), Σιμονάι.

Ακαδημίες

3o Παγκρήτιο Camp Τερματοφυλάκων: Ο απολογισμός του πολυπληθέστερου camp τερματοφυλάκων στο νησί