ΑΟΚ Χανιά

Ηττα (και) στην Πεύκη για ΑΟΚ Χανιά

Η χανιώτικη ομάδα πάλεψε αλλά δεν μπόρεσε να αποφύγει ακόμα μια ήττα στοπ πρωτάθλημα της National League 2

Ανταγωνιστικός, ως συνήθως, για ένα ημίχρονο ήταν ο ΑΟΚ Χανιά απέναντι στον ΑΟ Πεύκης τον οποίο αντιμετώπισε σήμερα για την 15η αγωνιστική της National League 2 και τον 3ο όμιλο.

Η χανιώτικη ομάδα δεν άντεξε στην επανάληψη και ηττήθηκε φυσιολογικά με 81-65, γνωρίζοντας την 15η ήττα της στη διοργάνωση σε ισάριθμα παιχνίδια.

Στο ημίχρονο ο ΑΟΚ ήταν μέσα στο παιχνίδι καθώς υπολειπόταν μόλις 5 πόντους, αλλά στη συνέχεια δεν μπόρεσε να ακολουθήσει τον ρυθμό των γηπεδούχων. Η τρίτη περίοδος έληξε με επιμέρους σκορ 24-15, η Πεύκη πήρε σαφές προβάδισμα το οποίο διατήρησε μέχρι τέλους.

ΑΟ Πεύκης-ΑΟΚ Χανιά 81-65

Διαιτητές: Καραμπιτσάκος-Νικολιάς-Καλαβρός (Κυριόγλου)
Δεκάλεπτα: 16-12, 37-32, 61-47, 81-65

Πεύκη (Παύλος): Βαλιώτης 3(1), Οουαντίτζο 14, Γεροκώστας 4, Νικολακόπουλος 12(2), Πουρνάρας 7, Μιλούσης 7, Ζουρμπάκης 20(4), Λέζος, Παλουκάκος 11, Τσόπελας 3(1).

Χανιά (Παπανικολάου): Αλεξίου 3(1), Ξετρίχης 6(2), Γεωργάκης 20(2), Παπαβασιλείου 11(1), Χάχαλος 14, Σταθάκης 3, Δούγαλης, Ζαχαρόπουλος 8.