Β' ΕΠΣΧ

Επική ανατροπή στις Βουκολιές στο 97′, ισοπαλία στο Βαρύπετρο.

Με μια ισοπαλία στο Βαρύπετρο και με ένα συναρπαστικό ματς στις Βουκολιές όπου ο Άρης γύρισε το ματς απο το 0-2 άνοιξε η αυλαία της Κυριακής.

Μια επική ανατροπή για  τον Άρη Βουκολιών ο οποίος αν και έμεινε πίσω στο σκορ με δυο τέρματα στο ξεκίνημα της επανάληξης κατάφερε αρχικά να μειώσει στο 73′ και στην συνέχεια σε ένα στο 89′ και στις καθυστερήσεις να πετύχει την ολική ανατροπή και να πάρει μια σπουδαία νίκη.

Ο Θησέας μπήκε δυνατά στο ματς και προηγήθηκε 2-0 με τέρματα των Τζεμανάκη στο 4′ και Κρασάκη στο 48′. Το συγκρότημα του Παντελή Μαυρεδάκη απάντησε στο  73” με εύστοχη εκτέλεση πέναλτι του Τσένι ενώ στο 89′ κατάφερε να ισοφαρίσει και πάλι με τον Τσένι. Η ανατροπή ολοκληρώθηκε στις καθυστερήσεις και πιο συγκεκριμένα στο 97′ με τον Καρλάκη να σκοράρει για το τελικό 3-2 .

Στο άλλο ματς της ημέρας Χάλης και Ασπίδα έμειναν στο 1-1, ο Κυριτσιμπασάκης έδωσε προβάδισμα στους φιλοξενούμενους στο 25′ για να ισοφαρίσει ο Γιακουμάκης στο 35′ για τον Χάλη.

Το πρόγραμμα της 15ης αγωνιστικής

Σάββατο 10 Φεβρουαρίου
Δόξα Παχιανών-ΑΠ Σούδας 2-4
23′ Διγενάκης, 89′ Κληρονόμος/6′ Μαναρώλης, 12′ Βαγενάς, 53′ Ραψομανίκης, 87′ Βογιατζής

Ηφαιστος-Νέοι Μινωταύρου 3-1
20′, 85′ Λαβράνος Ι. 84′ Μαθιουδάκης / 10′ Τσοπλάκος

Κυριακή 11 Φεβρουαρίου | 10:30
Αρης Βουκολιών-Θησέας 3-2
73′(πεν)’ , 89′ Τσένι 97’Καρλάκης / 4′ Τζεμανάκης, 28′ Κρασάκης
Χάλης-Ασπίδα | Βαρύπετρο
35′ Γιακουμάκης/ 25′ Κυριτσιμπασάκης

Κυριακή 11 Φεβρουαρίου | 15:30