Ακαδημίες

Πέρασε με εξάρα από την Ιεράπετρα και η Κ16 του Ηρακλείου

Μετά την Κ14, και η Μικτή Κ16 του Ηρακλείου επικράτησε του Λασιθίου στην Ιεράπετρα

Πετυχαίνοντας έξι γκολ, όπως ακριβώς και η Κ14, η Κ16 του Ηρακλείου επικράτησε 6-1 της αντίστοιχης ομάδας του Λασιθίου συνεχίζοντας με νίκη τις υποχρεώσεις της.

Το Ηράκλειο πέρασε από το Μισαδάκειο ανοίγοντας το σκορ στο 3’ με τον Καλογιαννάκη. Στο 25’ ο Κωστάκης έκανε το 2-0, ενώ ο ίδιος παίκτης πέτυχε δύο ακόμα τέρματα στο 32’ και στο 38’ για το 0-4. Στο 42’ το Λασίθι μείωσε με τον Μπαχλιτζανάκη με το 1-4 να είναι το αποτέλεσμα του πρώτου ημιχρόνου.

Στο δεύτερο ημίχρονο το Ηράκλειο βρήκε δύο ακόμα τέρματα με τον Καλογιαννάκη στο 54’ και τον Μαυρογιάννη στο 67’, φεύγοντας με την ευρεία νίκη από την Ιεράπετρα, στο ντεμπούτο του Γιώργου Ανωγειανάκη στον πάγκο της ομάδας.

Μικτές Κ16 Λασίθι – Ηράκλειο 1-6

Πρωτάθλημα Ενώσεων Μικτών ομάδων: 4η αγωνιστική (κρητικός όμιλος)
Γήπεδο: Μισαδάκειο
Σκόρερ:  42’ Μπαχλιτζανάκης / 3’, 54’ Καλογιαννάκης, 25’, 32’, 38’ Κωστάκης, 67’ Μαυρογιαννάκης
Διαιτητής:  Καλυβιανάκης
Βοηθοί: Τζανάκη – Κατσιμάρη (Ρεθύμνου)