Ακαδημίες

Εύκολο πέρασμα της Κ14 του Ηρακλείου από το Μισαδάκειο

Η Μικτή Κ14 της ΕΠΣΗ πέρασε με 6-1 από το Μισαδάκειο επικρατώντας του Λασιθίου

Το Ηράκλειο ήταν καταιγιστικό και πήρε ένα ακόμα τρίποντο, επικρατώντας με 6-1 του Λασιθίου σε επίπεδο Μικτών Κ14, για την 4η αγωνιστική του ενωσιακού πρωταθλήματος. Έτσι, η Μικτή Κ14 του Ηρακλείου παραμένει στην πρώτη θέση με το απόλυτο.

Οι φιλοξενούμενοι προηγήθηκαν στο 7ο λεπτό με τον Πατραμάνη, με τους γηπεδούχους να ισοφαρίζουν άμεσα, στο 14’ με τον Κλέντη. Από εκεί και πέρα όμως το Ηράκλειο ήταν ανώτερο και έφτασε σε μία εύκολη νίκη. Στο 31’ ο Πατραμάνης έκανε δύο τα προσωπικά του, αλλά και τα τέρματα της ομάδας, με τον Πλαΐτη να κάνει το 1-3 στο 36’ και τον Παναγιωτάκη να κάνει το 1-4 στο 45’.

Στο δεύτερο ημίχρονο ήρθαν άλλα δύο γκολ για το Ηράκλειο, με τον Πλαΐτη στο 47’ και με τον Παναγιωτάκη στο 67’ για να διαμορφωθεί το τελικό 1-6.

Μικτές Κ14 Λασίθι – Ηράκλειο 1-6

Πρωτάθλημα Ενώσεων Μικτών ομάδων: 4η αγωνιστική (κρητικός όμιλος)
Γήπεδο: Μισαδάκειο
Σκόρερ: 14’ Κλέντη  / 7’, 31’ Πατραμάνης, 36’, 47’ Πλαΐτης, 45’, 67’ Παναγιωτάκης
Διαιτητής: Καλυβιανάκης
Βοηθοί: Κατσιμάρη – Τζανάκη (Ρεθύμνου)