ΑΟΚ Χανιά

Ακόμα μια ήττα για τον ΑΟΚ Χανιά

Η χανιώτικη ομάδα κατέρρευσε στο β’ μέρος και γνώρισε την 11η ήττα της στο πρωτάθλημα της National League 2

Μια ακόμα ήττα γνώρισε στο πρωτάθλημα της National League 2  ο ΑΟΚ Χανιά, ο οποίος σήμερα έχασε εντός έδρας από την Ελευθερία Μοσχάτου με 67-91. Η χανιώτικη ομάδα είχε καλή παρουσία στο α’ μέρος και κρατήθηκε μέσα στο ματς μετά τα 20 πρώτα λεπτά αγώνα.

Στην επανάληψη όμως δεν υπήρχαν λύσεις με αποτέλεσμα οι φιλοξενούμενοι με επιμέρους σκορ στην τρίτη περίοδο 23-11, καθάρισαν το παιχνίδι και υποχρέωσαν το συγκρότημα του Παπανικολάου στην 11η ήττα του στον 3ο όμιλο.

ΑΟΚ Χανιά-ΑΟ Ελευθερία Μοσχάτου 67-91

Δεκάλεπτα: 24-25, 41-49, 52-72, 67-91
Διαιτητές: Κωστής, Θεοδοσόπουλος, Ζαφείρη

Χανιά (Παπανικολάου): Γρηγοριάδης 10(2), Παλαιοκρασσάς, Κοντογιάννης 3(1), Γεωργάκης 5(1), Χασάκης-Μάχος, Δούγαλης 1, Πετράκης , Ζαχαρόπουλος 6, Ξετρίχης 6(2), Παπαβασιλείου 25(3), Χάχαλος 11(1).

Ελευθερία (Σίμος): Δενδρινός 9, Λάμπρου 10 (1), Κατσόγιαννης 14, Κολοφώτης 17(3), Δέλλιος 6(1), Γεωργιάδης 2, Νικολαΐδης 7(1), Κατσουρρί 5(1), Ζενέλι 4, Κιούσης 2, Κρεμαστούλης 11(3), Μουστάκας 4(1).