Γυναικείο ποδόσφαιρο

«Διπλό» στην Λάρισα για τις γυναίκες του Εργοτέλη!

Πραγματοποιώντας μία πολύ καλή εμφάνιση, οι γυναίκες του Εργοτέλη επικράτησαν με 4-1 της Λάρισας για την 4η αγωνιστική των Play Off.

Παρότι βρέθηκε πίσω στο σκορ στο πρώτο ημίχρονο, η γυναικεία ομάδα ποδοσφαίρου του Εργοτέλη βρήκε τον τρόπο να κάνει την ανατροπή και να επικρατήσει με το ευρύ 4-1 της ΑΕΛ εκτός έδρας, φτάνοντας τους 35 βαθμούς.

Η ΑΕΛ προηγήθηκε στο πρώτο ημίχρονο όμως στην «επανάληψη» η ομάδα του Ηρακλείου μπήκε πολύ καλά και ισοφάρισε στο 49’ με την Τζόνσον. Την ανατροπή ολοκλήρωσε η Ζέρβα στο 63’, ενώ η Μολίν έκανε το 3-1 στο 79’, κλειδώνοντας ουσιαστικά τη νίκη για τις «κιτρινόμαυρες».

Το… κερασάκι στην τούρτα έβαλε η Τζόνσον με το δεύτερο προσωπικό της τέρμα στο 90ο λεπτό, διαμορφώνοντας το τελικό 4-1.