National League 2

Πάλεψε…έως και την τελευταία περίοδο ο Εργοτέλης

Η ομάδα του Ηρακλείου βρισκόταν κόντρα στο σκορ έως και το τέλος της 3ης περιόδου, όμως ο ΚΑΟ Μελισσιών κατάφερε να ανέβασε την διάφορα στην τελευταία, πανηγυρίζοντας την νίκη.

Ο Εργοτέλης κατάφερε στο ημίχρονο να βρίσκεται πίσω μονάχα με ένα πόντο με το 34-33 υπέρ των γηπεδούχων να είναι το σκορ μετά τα δύο πρώτα 10λεπτα.

Στην συνέχεια και στο τέλος της 3ης περιόδου, οι “κιτρινόμαυροι” άρχισαν να ρίχνουν τον ρυθμό τους, με τον ΚΑΟΜ να ανεβάζει την διαφορά στους 8, για να διαμορφωθεί το τελικό 85-66 στην τελευταία και μη αποτελεσματική περίοδο για τους φιλοξενούμενους.

Δεκάλεπτα: 21-16, 34-33, 56-48, 85-66

Διαιτητές: Μπαβέλας, Τζανετάκης

Μελίσσια (Οικονομόπουλος, Γκίκας): Στεργίου Δ. 9(3), Κρεμμύδας 8(1), Ανδρικόπουλος 12(3), Κοντός Ι. 10(1), Ζαβιτσάνος 11(1), Κοντός Γ. 4, Πανέρης 2, Στεργίου Χ., Σιδερής 2, Κρανιάς 16(1), Ντζαμάρας 5, Βουδούρης 6.

Εργοτέλης (Βισκαδουράκης, Γωνιωτάκης): Φουκαράκης, Αθανασιάδης 11, Μηλαθιανάκης 10, Καμπάκας 7(1), Μανταλβάνος 11(1), Χαμηλάκης 2, Καραλής 14(1), Κριτσωτάκης 11(3).