ΟΦΙ

Κατέρρευσε στην Λιβαδειά μέσα σε έξι λεπτά

Ο ΟΦΙ δεν κατάφερε να προβάλει αντίσταση στον Λεβαδειακό που έφτασε εύκολα στη νίκη με 3-1 επί της ομάδας της Ιεράπετρας.

Το έργο της ομάδας του Λασιθίου ήταν δύσκολο εξαρχής και με δύο γκολ μέσα σε έξι λεπτά, στις αρχές του δευτέρου ημιχρόνου, ο Λεβαδειακός καθάρισε τον ΟΦΙ. Στο 47′ ο Νίλι άνοιξε το σκορ για τον Λεβαδειακό και έξι λεπτά αργότερα ο Δούμτσιος διπλασίασε τα τέρματα της ομάδας του Γιάννη Ταουσιάνη. Στο 82ο λεπτό ο Πολέτο τριπλασίασε τα τέρματα της ομάδας του για να διαμορφώσει ο Χιμένεθ στο 91΄το τελικό 3-1.

Λεβαδειακός (Ταουσιάνης): Στογιάνοβιτς, Τσάπρας, Τζημόπουλος, Λιάγκας, Βήχος, Μεχία, Βρακάς, Χάμμοντ, Μουτίνιο, Νίλι, Δούμτσιος.

ΟΦ Ιεράπετρας (Βεργέτης): Καραγκιόζης, Τορίμπιο (80′ Κατάλντι), Ντε Λορέντζι, Κοντοές (56′ Βουό), Ντι Λορέντζο, Κάρδαρης, Ψάνης (56′ Χιντζίδης), Λεμονής, Μπενίτεζ, Μεσσιδόρο, Αντερέγκεν (80′ Χιμένεθ).